Yalın, yeni albümüyle ilk kez Gece Gündüz’de

Merakla beklenen yeni albümü çıkar çıkmaz tartışmaların merkezine oturan Yalın, Yekta Kopan'ın yeni albümle ilgili sorularını yanıtladı...

20.05.2009 - 16:54

Yalın, yeni albümüyle ilk kez Gece Gündüz’de

Yalın, 2 yıl aradan sonra yayınladığı yeni albümü "Ben Bugün"le ilk kez Gece Gündüz izleyicilerinin karşısına çıktı.

Merakla beklenen yeni albümü çıkar çıkmaz tartışmaların merkezine oturan Yalın, hem Yekta Kopan'ın yeni albümle ilgili sorularını yanıtladı, hem de ilk defa yeni şarkılarını canlı söyledi.

Duygusal şarkılarıyla tanınan Yalın, bu kez "Bit Pazarı" ve "Ah Be Kardeşim" gibi şarkılarıyla enerji ve espri dolu yanlarını da gösterecek.

İDDİALARA YANIT VERDİ

İddialara göre 12 şarkının yer aldığı albümdeki söz ve Müziği Yalın’a düzenlemesi ise Alper Erinç’e ait olan "Bit Pazarı" adlı şarkının 2009 Eurovision Şarkı Yarışmasında Norveç adına yarışan ve birinci olan olan Alexander Rybak’ın seslendirdiği "Fairytale" isimli şarkı ile büyük benzerlik taşıyor.

Şarkının ilk düzenleme tarihinin 2007 olduğunu söyleyen aranjör Alper Erinç, ithamlar karşısında şaşkın. Usta besteci ve aranjör Atilla Özdemiroğlu ise iki şarkı arasındaki tek benzerliğin keman sesi olduğunu söylüyor.

Öte yandan Yalın’ın ilk albümünde yer alan sözü ve bestesi Yalın’a ait olan ‘Zalim’ isimli şarkı hiçbir izin alınmadan halen, Arnavut şarkıcı Rovena Stefa tarafından ‘Zemer’ ismiyle, Bulgar şarkıcı Toni Storaro ‘Greshnica’ ismiyle ayrıca Rusça, Arapça, Sırpça ve Yunanca olarak çeşitli sanatçılar tarafından seslendiriliyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...