'Yaren gibi değil, Gandi gibi selam veriyor'

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu bu kez selamı nedeniyle eleştirdi...

Haberler 29.08.2010 - 12:54

Çankırı'da konuşan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu için, "Yaren gibi değil, Gandi gibi selam veriyor" dedi. Arınç'ın hedefinde CHP liderinin genel afla ilgili sözleri de vardı:

"Hiç sebebini söylemeden 'hayır' denmesini isteyen liderler var. Bunlardan birisi Kemal Kılıçdaroğlu. 'Hayırda hayır var' deyip kestirip atıyor. Bu 26 maddeden hangisi kötü? Söyle, biz de ona göre hayır kullanalım. En sonunda ağzından baklayı çıkardı. Tunceli'de çıkardı. Tunceli'de diyor ki, 'Sandıktan hayır çıksın. Biz de genel af çıkaralım' diyor.

Genel af çıkınca Apo da mı çıkacak? O kendisi yabancı değil bunlara, çünkü, SSK Genel Müdürlüğü yaptığı dönemde hakkında açılan davalardan birisi de PKK terör örgütü mensuplarına SSK'da iş vermekti. Hadi bunlara aldırmadık. Bir Gandi selamı buldu. Gandi taklidi yapıyor."

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın Kemal Kılıçdaroğlu taklidine CHP'den ilk tepki MYK üyesi Gürsel Tekin'den geldi. Tekin, "Kemal Kılıçdaroğlu iktidarın kimyasını bozuyor" dedi.

'BİZ HALKIN ÖNÜNDE EĞİLİRİZ'
Tekin, sözlerine şöyle devam etti: ''Sayın Kılıçdaroğlu kimya bozmaya devam edecek. Sayın Arınç'ı bugun şiddetle kınadım. Kılıçdaroğlu şöyle eğiliyormuş, böyle eğiliyormuş. Kılıçdaroğlu ve bütün CHP'liler halkın önüde eğiliriz ama başkalarının önünde değil, biz sizin kimlerin önünde eğildiğinizi çok iyi biliyoruz.''

Sayfa Yükleniyor...