Yayıncı bulamadı, Twitter'da yayınladı

İlk romanı için yayınevi bulamayan bir Amerikalı yazar, romanını, popüler mikro-blog sitesi Twitter'da, sitenin kuralları gereği her seferinde 140 karakter olacak şekilde yayımlamaya başladı.

Anadolu Ajansı 15.07.2009 - 10:25

Yayıncı bulamadı, Twitter'da yayınladı

''The French Revolution'' (Fransız Devrimi) adlı eserini Fransız ulusal günü dolayısıyla dün Twitter'da okuyuculara sunmaya başlayan Matt Stewart, her seferinde ancak 20 kelime yazabiliyor.

California eyaletinin San Francisco kentinde yaşayan Stewart, ''thefrencrev.com'' internet sitesinde, bildiği kadarıyla Twitter'da roman yayımlayan ilk kişi olduğunu belirterek, kitabının, tarihteki yerini keşfeden San Franciscolu bir ailenin hikayesini anlattığını açıkladı.

Kitabını Twitter'da yayınlamasının, uzun bir hikayenin parçalar halinde anlatımına insanların tepkisini görmeyi sağlayacak ''sosyolojik bir deneyim'' olduğunu ifade eden Stewart, kitabını yayımlayacak yayınevi bulamadığı için bu yola başvurmak zorunda kaldığının altını çizdi.

Amerikalı yazar Matt Stewart, internet sitesinde, kitabındaki 480 bin karakteri yayımlamak için tahminen 3 bin 700 civarında ''tweet'' yapması gerektiğini, tüm ''tweet''lerinin okunacağından endişeli olduğunu belirtti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...