İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sokağa çıkma yasağının kısmen sürdüğü merkez Sur ilçesini gezerek esnafın sorunlarını dinledi ve yasakların kısa bir bir zaman içerisinde kaldırılacağını söyledi.

Bakan Soylu, Fethullahçı Terör Örgütü'nün bir daha yapılanma içine giremeyeceğini söyleyerek, “FETÖ’nün ayağa kalkabilme ihtimali yoktur. Arkasında kim olura olsun, hafif bir yeniden adım atmak konusunda birileri tahrik ederse 15 Temmuz’u rahmetle ararlar” diye konuştu.

Soylu, “Topyekün burada neler yapabileceğimizi bir daha böyle ansızın yapabilecekleri bir hadise karşısında nasıl hazırlandığımızı keşke bir tatbikat olsa göstersek yani” dedi.

Terörle mücadele konusunda kararlılık vurgusu yapan Soylu, bölgedeki işsizliğin bitirileceğini söyleyerek “Terörün tasfiye edileceği bir dönemin içindeyiz. Elbette terör ile mücadelemizi sürdüreceğiz. Çünkü biz biliyoruz ki terörün tasfiyesi işsizliğin çözümüdür. Terörün tasfiyesi işsizliğin tasfiyesi anlamına gelecektir. Birisi çözüldüğü zaman ötekisi çözülecek bir ilişkidir” ifadelerini kullandı.

Kentteki vali yardımcısı ve kaymakamlarla bir araya gelen Soylu, emmiyet ve askeri yetkililerden bölgedeki gelişmelerle bilgi aldı.