Yeni iPad'de çip değişebilir

Apple, 16 Mart’ta 10 ülkede piyasaya sürülen yeni iPad’in aşırı ısındığı şikayetlerine maruz kalmıştı. Analistler, bu sorunu aşmak için şirketin çip değiştirebileceğini öne sürdü.

27.03.2012 - 18:04

Yeni iPad'de çip değişebilir

Araştırma şirket ThinkEquity analisti Mark McKechnie, yeni iPad’deki ısınma sorununun 4G özelliğini sağlayan çip setinden kaynaklanabileceğini belirtti.


Yeni iPad, tablet bilgisayarlardaki en yüksek ekran çözünürlüğüne ve yine en yüksek HD kalitesini sağlayan Retina Display özelliğine sahip. McKechnie, ekranın yanı sıra, 4G çip setinin de aşırı ısınmaya neden olabileceğini ifade etti.

Çok sayıda kullanıcının yein iPad’de aşırı ısınma sorunu olduğunu belirtmesi üzerine, analistler Apple’ın yeni nesil tabletini piyasaya sürmekte acele ettiği düşüncesinde birleşmişti.

McKechnie, “iPad’in zamanlaması, tablette eski Qualcomm çipinin kullanılmasını gerektirdi diye düşünüyorum... Bu yılın sonlarında 3G ve 4G özelliğini sağlayan çipin yenisiyle değiştirildiğini görebiliriz” dedi.

McKechnie, yeni iPad’de yaşanan ısınma sorununa rağmen Apple’ın satışlarında yara almasını beklemediklerini, tersine şirketin hisselerinin 700 dolara çıkmasını beklediklerini söyledi. Apple’ın hissleleri, bugün 610.84 dolardan işlem gördü.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...