Yeniden çocuk olmak isteyeceksiniz

Liman 2 Römorkörü ile Nostaljik Haliç Gezileri, Hareketli Günler Etkinlikleri ve Nostaljik Tren Turları ile tekrar çocuk olmak isteyeceksiniz...

09.07.2009 - 17:20

Yeniden çocuk olmak isteyeceksiniz

Rahmi M. Koç Müzesi, Liman 2 Römorkörü ile Nostaljik Haliç Gezileri, Hareketli Günler Etkinlikleri ve Nostaljik Tren Turları ile yaz boyunca her yaştan ve kesimden ziyaretçiye farklı aktiviteler sunuyor.

İstanbul’da çalışır durumda bulunan son 2 buharlı gemiden birisi olan, 1936 Hollanda yapımı tarihi buharlı römorkör “Liman 2” haftasonları 13:00, 14:30, 16:00 ve 17:30 saatlerinde müzenin rıhtımından başlayan 40 dakikalık Haliç Turları sunuyor.

Hareketli Günler
Müzenin avlusunda Cumartesi ve Pazar günleri hava şartlarının uygun olması durumunda saat 15.30’da gerçekleşen “ Hareketli Günler” etkinlikleri kapsamında, Penny Farthing bisikletinin gösterileri, buhar makineleri ve dizel motorların nasıl çalıştığı yer alıyor. Klasik otomobillerin yer alığı bölümde ve 1926 model Ford TT otobüs tura da katılınabiliyor

Sütlüce-Hasköy arası uzanan 700 metrelik dar hat demiryolu hattı üzerinde kurulu, 1965 Ruston& Hornsby Dizel Nostaljik Tren ile Haliç’te tarihi bir tren turu da ziyaretçiler için hazırlanmış sürprizlerden bir diğeri.

Atlıkarınca
Açık sergileme alanında bulunan, aynı anda 24 çocuğun güvenle bindiği Atlıkarınca’da da çocuklar için burada yer alıyor.

Eğitim Atölyesi Faaliyetleri
Müzenin 4 – 14 yaş aralığındaki ziyaretçileri, Eğitim Atölyesi etkinlikleri kapsamında her hafta farklı sanat branşlarından profesyonel eğitmenler eşliğinde yaratıcılıklarını keşfetme şansı yakalıyorlar.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...