Box Office Türkiye verilerinden derlenen bilgiye göre, yarıyıl tatilinin gelmesiyle Türk filmlerinin yarış da iyice arttı. Cem Yılmaz'ın 2010 yılında gerçekleştirdiği stand-up şov gösterilerinin sinema versiyonu olan ''CM101MMXI Fundamentals''i 4 haftada 2 milyon 995 bin 554 kişi seyretti.

Cem Yılmaz yapımda, insanların gündelik hayatında karşılaştığı fakat üzerinde durmadan geçip gittiği hayata dair detayları kendisine has mizah anlayışıyla değerlendiriyor. Aynı isimle sergilenen ve kapalı gişe oynayan gösterilerin beyaz perde için çekilen yapımın, yönetmenliğini Murat Dündar, görüntü yönetmenliğini Gökhan Tiryaki ve Şükrü Ayar üstleniyor.

Celal ile Ceren
Daha önce Recep İvedik serisiyle izleyici karşısına çıkan Şahan Gökbakar'ın Celal'i canlandırdığı ''Celal ile Ceren'', gösterimde olduğu 2. haftada 1 milyon 581 bin 487 izleyiciye ulaştı.

Evim Sensin
Özcan Deniz'in yönetmenliğini yaptığı ve Fahriye Evcen ile başrollerini üstlendiği ''Evim Sensin'' duygusal hikayesiyle 12 haftada 2 milyon 678 bin 406 sinemaseveri salona çekti.

Çakallarla Dans 2: Hastasıyız Dede
Murat Şeker'in yazıp yönettiği Çakallarla Dans'ın devam filmi niteliğinde olan ''Çakallarla Dans 2: Hastasıyız Dede''yi gösterime girdiği 7 Aralık'tan bu yana 927 bin 791 kişi beyaz perdede gördü.

Karaoğlan
Yönetmenliğini Kudret Sabancı'nın gerçekleştirdiği Karaoğlan çizgi romanlarının günümüz teknikleriyle yeniden sinemaya uyarlanmış hali ''Karaoğlan'' filmini 2 haftada 121 bin 420 kişi izledi.

GDO Karakedi
Yanlışlıklar komedyası ve aksiyon dolu sahnelerin yer aldığı ''GDO Karakedi''yi gösterime girdiği 25 Ocak'tan bu yana 98 bin 931 kişi seyretti.

Bir ana haber bülteni haberiyle şekillenen yerli korku filmi ''htr2b: Dönüşüm'' vizyonda olduğu 4,5 haftada 42 bin 992 kişi tarafından izlendi.

Elveda Katya
Gerçek bir hayat hikayesinden esinlenilerek kaleme alınan ''Elveda Katya''yı gösterimde olduğu 21 Aralık'tan bu yana 31 bin 585 kişi seyretti.