Yıldırım: Çantada para değil bilet vardı

Şike davasının 7. duruşması da sona erdi. Mahkeme heyetine Fenerbahçe’yi şampiyonluğa taşıyan ve şike yapıldığı iddia edilen Sivasspor maçını izleten Yıldırım, savunmasının sonunda “Önemli olan Fenerbahçe’nin aklanması” dedi.

Haberler 23.02.2012 - 09:28

Yıldırım: Çantada para değil bilet vardı

Şike davasının 7. duruşmasında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım savunmasını tamamladı. Yıldırım, şike olduğu iddia edilen maçları izletti ve ''Sivasspor Başkanı Mecnun Odyakmaz'a para vermedim. Çantanın içinde para değil maç biletleri vardı'' dedi.


Yıldırım savunmasının sonunda ise "Önemli olan ben değilim, Fenerbahçenin aklanması" dedi.

Türk futbolundaki tarihi şike davasına bir günlük aranın ardından devam edildi. Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda faaliyet gösteren özel yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen Şike davasının 7. duruşmasında, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe Asbaşkanı İlhan Ekşioğlu'nun savunması tamamlandı.

Salı günü savunmasına başlayan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, dün verilen aranın ardından savunmasını bugün tamamladı.

Yıldırım’ın duruşma fotoğrafının bir gazetede yayımlandığını hatırlatılması üzerine Mahkeme Heyeti Başkanı Mehmet Ekinci, ''Basın için dışarıda ekran kuruldu. Ses almayınca vazgeçtik. Zannediyorum deneme sırasında çekilmiş. Gereğinin yapılması için savcılığa suç duyurusunda bulunduk'' dedi.

Duruşmaya siyah bir çantayla gelen Aziz Yıldırım, Sivasspor maçında taşındığı iddia edilen paranın o çantaya sığmayacağını söyledi.

Sözkonusu çantayla bilet taşıdıklarını ifade eden Yıldırım, "Çantayla havaalanından geçtik. Çanta, X-Ray cihazına girdi" dedi.

Yıldırım, mahkeme heyetine bazı maçları da seyrettirdi. Sivasspor maçının gollerini izleten Yıldırım, kaleci Korcan'ın kullandığı pozisyonlara dikkat çekerek, "Kaleciyi satın alsak böyle mi oynardı" diye sordu.

Yıldırım, 1984 yılındaki Avrupa Futbol Şampiyonası finalinde Fransa-İspanya maçında Michel Platini'nin attığı golü de izlettirdi.

Yıldırım, kalecinin elinden sekerek gol olan penaltı için "Şimdi UEFA Başkanı olan Platini'nin o golü de şike miydi?" dedi.

Duruşmayı takip eden NTVSpor.net'ten alınan bilgiye göre; Aziz Yıldırım’ın savunmasından öne çıkan ifadeler şöyle;

“Sivasspor maçının hiçbir tapesinde şike konuşması yoktur. Mecnun Bey ile maç öncesi konuşmalar, maç biletleti ile ilgiliydi. Sivas maçında yemekte görüntülenen çantada, bilet olduğunu herkes biliyor.

Şike oyuncularla yapılır, başkanlar aralarında şike yapsa ne olur?

Trabzonspor'un yapacağı şike ve teşvik çalışmalarını önlemek için görüşmeler yaptık.

Mecnun Odyakmaz, ‘Oyuncularım aslanlar gibi oynayacak’ demiş. ‘Beşiktaşlı Rıza Çalımbay'a takımı emanet ettim’ demiştir.

Trabzonspor bizim oynadığımız her maçtan önce rakip oyuncuya transfer teklifi yapıyor. Sivas maçından önce de Mehmet Yıldız'a teklif yapıldı.

Sivasspor maçında Mehmet Yıldız, 82. dakikada oyuna girdi. Şike olsa baştan oynardı. Zaten girince de gol attı.

Satın aldığımız Sivasspor kalecisine bakın neler çıkarıyor. Volkan da Sivas maçında hatalı gol yedi. O da mı şike yaptı?

Sivasspor-Fenerbahçe maçında heyecana bakın, biz bunları hak etmedik.

105 yıllık bir kulüp yargılanıyor. Burada herşeyi net anlatabilmemiz gerekiyor.

Bu maçlarda şike olmadığını kabul ediyorsunuz, değil mi başkan? Çünkü kulübüm Fenerbahçe, şaibe altında.

Eğer emniyet teşkilatı İbrahim Akın'a para verdiğimi ispat edemezse, başta Emniyet Müdürü dahil, kim bu iftirayı attıysa istifa etmeli."

Sayfa Yükleniyor...