Yıldırım: Tünelin ucunda ışık göründü, can çekişiyorlar

Bingöl'de konuşan Başbakan Yıldırım, teröre büyük darbe vurduklarını belirterek, "Tünelin ucunda ışık göründü, artık can çekişiyorlar. size söz veriyorum, Söz veriyorum, bu örgüt bitecek" dedi.

ntv.com.tr 05.03.2017 - 13:53 | Son Güncelleme : 05.03.2017 - 14:41

binali.jpg

Başbakan Binali Yıldırım, Bingöl'de düzenlenen mitingde konuştu.

Yıldırım konuşmasında şu ifadeleri kullandı: 

Bu topraklar üzerinde hiçbir kimsenin, hiçbir etnik gurubun diğerine üstünlüğü olamaz. FETO'nun itleri de kendisi de hesap verecek. Bu ülkenin, bu ay yıldızlı bayrağın altında yaşayan bütün vatandaşlarımız başımızın tacıdır. Zazalar başımızın tacıdır, Kürtler başımızın tacıdır, Türkler başımızın tacıdır, Araplar, Romanlar, Türkmenler, ne kadar etnik grubumuz varsa başımızın tacıdır.

Teröre karşı amansız mücadele verdik. Türk, Kürt arasına girmeye çalışan alçak PKK terör örgütüne karşı amansız mücadelemizi sürdürüyoruz. Oynanan oyunların farkına varalım, tuzakları görelim. Terörün can evinden vurduğu annelerimizin acısının dinmesini istiyoruz.  Tünelin ucunda ışık göründü. Teröre büyük darbe vurduk, artık can çekişiyorlar. 16 Nisan'dan sonra size söz veriyorum, Bingöl Meydanı'nda söz veriyorum, bu örgüt bitecek.

"PKK, FETO, DEAŞ BİTECEK"

Bu milletin düşmanı katiller, Kandil'deki sözde ağa babaları ne diyorlar? Burayı dikkatli dinleyin. Kandil'dekiler diyor ki 'Sandıktan evet çıkarsa, biz biteceğiz.' Biteceksiniz, korkunun ecele faydası yok, biteceksiniz. Allah'ın izniyle sandıktan 'evet' de çıkacak FETO da bitecek, PKK da bitecek, DEAŞ da bitecek.

Cumhurbaşkanlığı sistemi ile işleri daha hızlı gerçekleştireceğiz. Tek adam rejimi diyorlar bu kocaman bir yalan. En fazla 10 yıl görev alıyor, buradan diktatör çıkar mı? Bunlar kuyruklu yalan. Bu sistem Erdoğan için geliyor diyorlar, bu her doğan içindir.

"BUNLAR KARA TREN SOLCUSU"

CHP de, HDP de kara tren solcusu bunlar. Ülkeye hızlı tren gelmiş, uçakla yolculuk yaygınlaşmış, bölünmüş yollar Türkiye'nin her köşesine ulaşmış bunlar hala kara trende kalmış. CHP, HDP ne zaman bu ülkenin hayrına bir iş yaptılar? 16 Nisan'da bunlara bir kez daha ders vermeye hazır mısınız?

Sayfa Yükleniyor...