Yıldırım: Geleceğiniz varsa göreceğiniz de var

Başbakan Binali Yıldırım Ak Parti Gençlik Kolları'ndaki konuşmasında ikinci darbe ihtimali söylentilerine yanıt vererek, "Geleceğiniz varsa göreceğiniz de var" dedi.

Haberler - ntv.com.tr 02.10.2016 - 12:42 | Son Güncelleme : 02.10.2016 - 13:31

Yıldırım: Geleceğiniz varsa göreceğiniz de var

Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım Ak Parti Gençlik Kolları etkinliğinde konuştu.

Yıldırım'ın konuşmasının satır başları şöyle:  

"Sevgili gençler 15 Temmuz gününü ve gecesini hatırlıyoruz. 15 Temmuz ülkemizin karanlık bir girdaptan milletimizin cesaretiyle kurtulduğu gündür. AK Parti Kurucu Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla önce gençler dışarı çıktı. Gençler 15 Temmuz'da 'ye sahip çıktılar. Ben o gece Melih'i aradım dedim teşkilatını hazırla ölümüne direneceğiz. Melih kardeşim dedi ki biz zaten hazırız Genel Başkanım. İşte Ak Parti ruhu budur. O gece hayatını seve seve veren bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Bütün gazilerimize şifa diliyorum onlara uzun ömürler niyaz ediyoruz. 

"YENİDEN GELECEĞİZ DENİYOR..."

Türkiye'yi karanlık ellere götürmek isteyenlerin hevesi 15 Temmuz gecesi kursağında kalmıştır. Milli Güvenlik Kurulu'nun ve Bakanlar Kurulu'nun aldığı kararla 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Günü olarak kutlanacaktır. 15 Temmuz asla unutulmayacak asla unutturulmayacak. Bugünlerde sürekli olarak, 'İkinci darbe yapılacak', 'Daha bitmedi', 'Yeniden geleceğiz' deniyor. Geleceğiniz varsa göreceğiniz de var. 15 Temmuz artık resmi bir bayram haline geldi. Korkutmak, korku salmak için tezgahladıkları kara kampanyalardır. O gece Türkiye'nin bütün minareleri ezanlarla selalarla inledi.

O gece Türkiye'nin bütün meydanları genciyle yaşlısıyla kadınıyla erkeğiyle doldu taştı. Evet şehitlerimiz var yüreğimiz yandı. O şehitler gözlerini kırpmadan toplara tüfeklere direndiler. Bu darbeyi tezgahlayan hainler zannettiler ki bu vatan evlatlarını korkutacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın, hükümetimizin darbe seslerini duyunca şapkası alıp giden yöneticiler sandılar. Bu milletin önünde şapka çıkartılır. Çünkü bu millet Türkiye'nin kaderini değiştiren millettir. O gün Cumhurbaşkanımızla konuştuk bir şeye karar verdik biz bu yola kefenimizi giyerek çıktık ölmek var dönmek yok. Hainler millet iradesi karşısında kısa sürede diz çöktüler.

"YAŞ İLE KURU BİR ARADA YANMAYACAK"

Şimdi zaman bunları bünyeden temizleme zamanı. Yaş ile kuru bir arada yanmayacak. İntikam duygusuyla değil, adaletle hareket edeceğiz. Bütün bunları söyledik. Buna rağmen hataların olabileceğini de öngörüyoruz. Ancak, 'Hata yapmayacağız' diye, hiçbir şey yapmayacağımızı kimse bizden beklemesin.

Millet seçimi beklemeden o gece darbecilerin hesabını gördü. Gençler bir yandan millete hizmet edeceksiniz bir yandan da vesayet odaklarını temizleyeceksiniz. Artık bir şey olmaz demek yok. Her an her şeye hazır olarak ama hedeflerimizden sapmadan durmadan yorulmadan yolumuza devam edeceğiz. 15 Temmuz geride kaldı. 15 Temmuz'un doğurduğu bu kötü sonuçlardan süratle kurtulmamız lazım. Hayat devam ediyor biz Olağanüstü Hal ilan etti. Biz Olağanüstü Hali millete ilan etmedik kendimize ilan ettik hükümete ilan ettik. Çünkü bu alçaklardan temizlenmesi lazım. Milletin tedirgin olmasının önüne geçmemiz lazım. Bunun için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. FETO sonuç alamadı işi bölücü terör örgütüne devretti. Bunlar hem 15 Temmuz'dan önce hem 15 Temmuz'dan sonra bir araya geldi.

"ARTIK BIRAKIN BU HAİNLERİN PEŞİNDEN GİTMEYİ"

Bacılarım kardeşlerim verdiğiniz himmet paraları terör olarak dönüyor. Artık bırakın bu hainlerin peşinden gitmeyi. Bizim hedefimiz biliyorsunuz Cumhurbaşkanı bunları üçe ayırıyor; ibadet edenler, ticaret edenler ve ihanet edenler. Bizim işimiz ihanet edenlerle. Halis duygularla himmet eden, burs veren, kurban bağışlayan temiz masum vatandaşlarımızla bizim işimiz yok. Onlar bizim başımızın üstündedir. Bizim derdimiz ihanet edenlerle hainlerle. Derdimiz, millete silan çekenlerle. Onun için kimse bize siz masum insanlarla uğraşıyorsunuz demesin.

"TORUNUMA CEVAP VEREMEDİM"

Bu örgüt kapalı bir örgüt, şeffaf bir örgüt değil. Bu örgütün ilişkilerini ortaya çıkarmak o kadar kolay değil. İşimiz kolay değil. Damarlarınızın içindeki mikroptur bunlar. Bu mikropları tek tek bulup çıkartacağız vücudumuzu temizleyeceğiz. Dostlarımız darbeyi bir kenera bıraktılar aman ne yapıp edin bunları fazla hırpalamayın. 12 yaşındaki torunum dede bunlar bizim askerimiz değil mi diye sorduğunda ben ona cevap veremedim şimdi o cevabı veriyoruz. Hiç kimse bu ülkenin bu milletin değerleriyle hesaplaşmaya kalkmasın. İlkemiz belli, düsturumuz belli; Tek millet tek devlet tek vatan ve ay yıldızlı tek bayrak. Doğu'da ve Güneydoğu'da verdiğimiz mücadele de bunun için.  Türkiye'yi hiçbir terör örgütüne teslim etmeyeceğiz. Etrafımızdaki kardeşlerimize de kucak açmaya devam edeceğiz. Bu ülkenin nüfusunun yüzde yüzünü siz oluşturmuyorsunuz ama gelecekte siz oluşturacaksınız. Ak Parti gençler için çok şey yaptı. Seçilme yaşını 25'e indiren Ak Partidir.Hükümet olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da siz gençlerin önünü açmaya devam edeceğiz. Bu ülke sizin yetişmenizi bekliyor." 

Sayfa Yükleniyor...