Aziz Yıldırım’ın cezaevi günleri duygusal dakikalarla başladı. Vatan gazetesinin haberine göre şike soruşturması kapsamında tutuklanarak Metris Cezaevi’ne gönderilen Yıldırım’ı cezaevindeki Fenerbahçeliler sloganlarla karşıladı. Yıldırım taraftarların taraftarlar 'Sen bizim kocaman gururumuzsun' sloganları karşısında gözyaşlarını tutamadı.

Öte yandan Aziz Yıldırım, soruşturma kapsamında tutuklanan diğer isimlerin aksine A-17 yerine tek kişilik T-1 Koğuşu'na alındı. Emniyet ve adliyedeki sorgu sırasında sık sık rahatsızlanan için Yıldırım'ın tutuklama kararıyla birlikte Metris'te de alarm verildi. Yıldırım'ı sık sık kontrolden geçiriliyor. Koğuşa girmeden şekeri ve tansiyonu ölçülen Fenerbahçe Başkanı için iki sağlık personeliyle bir ambulans da hazır bekletildi.

Dün öğle saatlerinde revire kaldırılarak muayene edilen Yıldırım ardından yeniden koğuşa götürüldü. Cezaevinin Psiko-Sosyal servisinden psikologlar ise psikolojik durumu takip ediyor. Görüşmelerin ardından fiziksel, zihinsel, duygusal, sosyal durumu belirlenecek. Yıldırım'ın tek kişilik koğuşta ne kadar kalacağı önümüzdeki günlerde netleşecek.

'ŞEKİP'LE AYNI KOĞUŞ OLMAZ'
Yıldırım’ın daha önce tutuklanan Fenerbahçeli yöneticiler Şekip Mosturoğlu, İlhan Ekşioğlu ve Cemil Turan'ın da kaldığı A-17 koğuşuna alınması planlandı. Ancak Mosturoğlu'nun ifadesinde, 'Eskişehir maçı öncesi teşvik primi gönderildiğini duydum' demiş olması dikkate alındı. Yıldırım'ın kendisini zor durumda bırakan Mosturoğlu ile bir araya gelmesi halinde gerginlik çıkabileceği hesaplandı. Bu nedenle cezaevi yönetimi Fenerbahçe Başkanı'nın farklı bir koğuşa alınmasına karar verdi. Yıldırım, 1. Nolu Cezaevi'ndeki T1 koğuşuna alındı. Yıldırım, 'Şekip şaşırmış herhalde' demişti.

OTYAKMAZ'DAN 'SOCRATES'Lİ MESAJ
Soruşturma kapsamında tutuklanarak Metris Cezaevi'ne gönderilen Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz'dan taraftara mesaj var... Kulüpten yapılan açıklamaya göre, Otyakmaz'a 'taraftara bir mesajınız var mı?' sorusu yöneltildi. Otyakmaz ise şu yanıtı verdi: Sokrates idama götürülürken karısı ağlayarak 'Sen suçsuzsun, neden seni haksız yere götürüyorlar' demiş, Sokrates ise 'Haklı yere götürseler daha mı iyiydi' cevabını vermiştir.' Kulübün açıklamasında, 'Yiğido gibi' teriminin oluşmasında büyük katkıları bulunan Sayın Başkanımıza yiğido gibi aramıza katılması dileklerimizle...'' ifadesi kullanıldı.

TUTUKLU SAYISI 26
Soruşturmada bugüne kadar 26 kişi tutuklandı. İsimler şöyle: Aziz Yıldırım, Şekip Mosturoğlu, İlhan Ekşioğlu, Cemil Turan, Bülent Uygun, Mecnun Otyakmaz, Ümit Karan, Korcan Çelikay, Ahmet Çelebi, Yusuf Turallı, Abdullah Başak, Bülent İbrahim İşcen, Tamer Yelkovan, Mehmet Yenice, Sami Dinç, Ali Kıratlı, Abdurrahman Yakut, Olgun Peker, Haldun Şenman, Talat Emre Koçak, Coşkun Çalık, Hakan Karaahmet, Ömer Ülkü, Selim Kımıl, Abdulah Karakuz ve Abdullah Eker.