NTV

Yolu trafiğe kapatıp soygun yaptılar

İHA

Türkiye

Bağcılar'da hırsızlar, buluduğu sokağı dubalarla trafiğe kapattıkları iş yerini soydu.

İstanbul Bağcılar’da bir tekstil atölyesine lüks bir araçla gelen hırsızlar, yolu dubalarla trafiğe kapatarak beş yüz kiloluk çelik kasayı çaldı.

Olay Mahmutbey caddesi üzerinde bulunan bir tekstil atölyesinde meydana geldi.

Lüks bir araçla gelen hırsızlar ilk önce iş yerinin bulunduğu sokağı yanlarında getirdikleri dubalarla trafiğe kapattı.

Yolu trafiğe kapatan hırsızlar sokaktan ayrıldı ancak bir süre sonra yeniden gelen hırsızlar kepenk ve kapının kilidini kırarak iş yerine girdi.

Silahlı 4 hırsız yaklaşık 5 dakika içerisinde iş yerinde bulunan ve içerisinde nakit para ve çeklerin olduğu beş yüz kiloluk çelik kasayı alarak olay yerinden kaçtı.

Yaşanan bu anlar ise iş yerinde bulunan güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.

İŞ YERİNİ SOYABİLMEK İÇİN YOLU TRAFİĞE KAPATTILAR"BİRİNİN ÖLMESİ Mİ LAZIM?"

İş yeri sahibi Arif Hazan olayla ilgili şunları söyledi:

"Pazar sabahı alarm merkezi beni aradı şirketimizden alarm aldığını söyledi. Polis göndermelerini söyledim kendilerine daha sonra bende polisi aradım. Bende iş yerimin karşısında bulunan komşum ve çalışanımı aradım bende 15 dakika içerisinde geldim ama hırsızlar alarm çaldığı halde beş dakika içerisinde çelik kasamızı alıp götürmüşler. Yolu kapatmışlar fizikleri belli kaç kişi oldukları belli bellerinde silahlar ben nasıl bu kadar rahat olduklarını anlayamıyorum.

Bir tanesinin yüzü belli kıyafetleri aracın markası her şey belli iyi bir inceleme yapılması lazım. Ancak emniyette çok durmadı olayın üzerinde burada bekçi de olabilirdi veya ben erken gelebilirdim. Burada olsak bizi vurabilirlerdi. İllaki birinin ölmesi mi lazım. Yaklaşık 30 bin lira nakit paramız ve 200 bin TL değerinde müşteri ve şahsi çeklerimiz gitti. Hatta çeklerimizi şuan da piyasa da dağıtmaya başlamışlar."

ETİKETLER