'Yunanistan’ın altın sesi' Aya İrini'de

'Yunanistan’ın altın sesi' olarak tanımlanan Glykeria, bu akşam Aya İrini'de müzikseverlerle buluşacak.

28.05.2010 - 15:53

'Yunanistan’ın altın sesi' Aya İrini'de

'Avea ile Dünya Müziğinin Sıra Dışı Sesi' kendi kültürlerinden kopmadan dünya çapında üne kavuşmuş sanatçıları müzikseverlerle buluşturuyor. Gelenekselle moderni, yerelle küreseli harmanlayan, doğuyla batıyı tanıştıran usta isimler İstanbul’a gelmeye devam ediyor.

Bu kapsamda 'Yunanistan’ın altın sesi' olarak tanımlanan Glykeria, bu akşam sahne alacak.

İlk olarak 1974’te Atina - Plaka’daki geleneksel kulüplerde profesyonel şarkıcı olarak müzik dünyasına giren Glykeria, Manos Hacıdakis, Mikis Theodorakis, Manos Loizos gibi ünlü Yunan bestecilerinin şarkılarını kendine has tarzıyla yorumlayarak kısa bir sürede Yunanistan’ın en popüler şarkıcılarından biri oldu.

Kuzey Yunanistan’da Serres yakınlarındaki Agio Pnevma köyünde doğan sanatçı, 1978’de ünlü besteci Apostolos Kaldaras’ın davetiyle "Min Kanis Onira" (Düş Kurma) albümünde yer almasıyla  kariyerine başladı.

Bugüne kadar on dört albüm yayınlayan sanatçı, 2003 yılında Türkiye'de piyasaya çıkan “Glykeria ile Rebetiko Şarkıları” en çok satanlar listesinde yer aldı.

Atina Olimpik Stadyumu’nda gerçekleşen Dünya Gençlik Olimpiyatları’nın açılışını yapan Glykeria, Avrupa’nın yanı sıra Amerika, Kanada ve Avustralya’da da rebetikonun eşsiz ritmini kitlelere sevdirdi.

Glykeria, bu akşam saat 21.00'de Aya İrini'de.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...