Robert Kirkman’ın 2003 tarihinde kaleme almaya başladığı THE WALKING DEAD çizgi roman serisinin televizyon uyarlaması olan yapımda, silahlı bir çatışmada vurulduktan sonra komaya giren şerif yardımcısı Rick, hastanede tek başına uyanıyor. Etrafta sadece cesetler kalmış. Ailesinin bu korkunç saldırıdan kurtulan şanslı insanlar arasında olduğuna inanan Rick Grimes, onları bulmak için yola koyuluyor, fakat ailesine ulaşmak için aç zombileri aşması, geçmişinden şeytanlarla savaşması ve insanlığını sorgulaması gerekiyor.

Kısa dizi olarak tasarlanan fakat gördüğü yoğun ilgi üzerine uzun soluklu bir projeye dönüştürülen yapımın duygusal yoğunluğunun arkasındaki isim ise, The Shawshank Redemption ve Green Mile’ın Oscar adayı yazar ve yönetmeni Frank Darabont. Dizinin senaristliğini de üstlenen Darabont’a Aliens ve Terminator üçlemesinin yapımcısı Gale Anne Hurd eşlik ediyor. The Walking Dead olağanüstü görsel zenginliğinin yanı sıra, medeniyet dediğimiz tek dişi kalmış canavara haddini bildiren bir insanlık dersi veriyor.

Sezon finalinde garip bir doktor mültecilerin hastalık kontrol merkezine girmesine izin verir. Burada kalırlarken dış dünyada yaşanan olaylara rağmen her şey sakin gözükmektedir. Fakat bu sessizlik sonsuza dek sürmez...

'The Walking Dead' 27 Şubat Pazar gecesi sezon finaliyle CNBC-e'de...