'11 Eylül kurbanlarının cesetleri çöpe atıldı'

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon'un, 11 Eylül saldırılarıyla ilgili hazırladığı bir rapor, büyük bir skandalı ortaya çıkardı. Raporda, 11 Eylül saldırılarında ölen bazı kişilere ait ceset parçalarının yakıldıktan sonra küllerinin çöpe atıldığı belirtildi.

NTV Haber 29.02.2012 - 10:31

'11 Eylül kurbanlarının cesetleri çöpe atıldı'

ABD Savunma Bakanlığı’nın 11 Eylül saldırıların kurbanlarıyla ilgili hazırladığı bir rapor, ciddi bir skandalı su yüzüne çıkardı. Pentagon binası ve Pennsylvania'da düşen United Airlines uçağındaki ceset parçalarının yakıldıktan sonra Virginia'daki bir çöplüğe atıldığı ortaya çıktı.

Skandal, bakanlığın Dover şehrinde bulunan askeri morgda yaptığı inceleme sırasında ortaya çıktı. Soruşturmanın fitilini ise, Irak ve Afganistan'da hayatını kaybeden askerlere ait ceset küllerinin aynı çöplüğe atıldığının iddia edilmesi ateşledi.

OBAMA: YAŞANANLAR KABUL EDİLEMEZ
Soruşturmayı yürüten emekli Orgeneral John Abizaid ise yaşananları sorumsuzluk olarak niteledi. Cesetlerin yakıldığı Krematoryum'un Delaveyr eyaletindeki hava üssünde bulunmasından dolayı, sorumluluğu Hava Kuvvetleri Komutanı Norton A. Schwartz üstlendi.

ABD Başkanı Barack Obama da yaptığı yazılı açıklamada yaşananları kabul edilemez olarak niteledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...