ABD Hava Kuvvetleri Pakistan’ın Afganistan sınırındaki Taliban militanlarını hedef alan bir operasyon gerçekleştirdi. Füze taşıyan insansız uçaklarla yapılan saldırıda en az 25 kişi öldü.

Yetkililer, Kuzey Veziristan bölgesinde yer alan Spinvam'daki bir Taliban bir tesisindeki militanların hedef alındığı bildirildi ancak saldırıda sivillerin de öldüğü yönünde haberler var.

ABD'nin operasyonlarına rağmen Taliban militanlarının saldırıları da devam ediyor. Pakistan Taliban'ına bağlı militanlar ülkenin kuzey batısında bir askeri kontrol noktasına baskın düzenleyerek 14 askeri öldürdü. 

İKİ ÜLKE İLİŞKİLERİ KOPMA NOKTASINA GELDİ
ABD’nin Pakistan’da gerçekleştirdiği saldırılar iki ülke ilişkilerini kopma noktasına getirdi. Pakistan’da halk tarafından büyük tepki çeken saldırılar nedeniyle ülkenin birçok kentinde hükümet ve ABD karşıtı protesto gösterileri düzenlendi.

Pakistan hükümetinin üst düzey yetkilileri ABD’nin ülke topraklarındaki saldırılarına son vermesi için ABD’den taleplerde bulunsa da bölgede ABD güçlerinin kanlı saldırılar devam etmekte.