ABD'de 4 Temmuz'a coşkulu kutlama

ABD’nin bağımsızlığının 241. yıldönümü ülke genelinde çeşitli etkinliklerle kutlandı. Başkent Washington’daki kongre binası önünde toplanan binlerce kişi havai fişek gösterisini ilgiyle takip etti. New York’taki gösteride ise 60 binden fazla havai fişek atıldı.

NTV Haber 05.07.2017 - 12:27

ABD'de 4 Temmuz'a coşkulu kutlama

ABD’nin bağımsızlığının 241. yıldönümü başta başkent Washington olmak üzere birçok kentte havai fişek gösterileriyle kutlandı.

“4 Temmuz Bağımsızlık Günü” etkinliklerine ülke genelinde milyonlarca kişi katıldı. Başkent Washington'da kutlamaların adresi kongre binasının önündeki meydan oldu.

Havanın kararmasıyla başlayan ve yaklaşık 20 dakika süren havai fişek gösterisi büyük ilgi çekti. Havai fişek gösterisinin yanısıra ordu bandosu ve ülkenin önde gelen şarkıcıları konserler de verdi.

ABD Başkanı Donald Trump ise Beyaz Saray bahçesinde ABD'li askerler ve ailelerini ağırladı.

Trump etkinlikte yaptığı konuşmada ABD askerlerine “ülkeleri için gösterdikleri cesaret ve fedakarlık için” teşekkür etti.

New York’taki kutlamaların merkezi ise Doğu Nehri oldu. Yaklaşık 30 dakika süren gösteride 5 gemiden 60 binden fazla havai fişek fırlatıldı.

Polis, güvenliği sağlamak için yoğun önlem aldı. Birçok sokak trafiğe kapatıldı.

Sayfa Yükleniyor...