ABD’de dev Japon balığı yakalandı

ABD’de bir gölette elektrikli balık avı denemeleri gerçekleştiren bir ekip dev bir Japon balığı yakaladı. Su altı çalışmaları sırasında yakalanan Japon balığının ağırlığı daha önce Guinness rekorlar kitabına giren balığın iki katı büyüklükte.

Haberler - ntv.com.tr 10.12.2020 - 11:46

ABD’de dev Japon balığı yakalandı

NTV.COM.TR

’nin Güney Carolina eyaletinde gölde çalışma yapan ekip Guinness rekorlar kitabındakinden daha büyük bir Japon balığı yakaladı. Greenville County yetkilileri tarafından Oak Grove Lake'te yapılan "elektrikli balık avı" denemeleri sırasında yakalanan Japon balığının ağırlığı 9 pound yani yaklaşık 4,08 kilogram.

Su altı popülasyonunu araştırmak için yapılan çalışma sırasında yakalanan balığın av sırasında sersemlediği ancak zarar görmediği belirtildi.

'GÖLETTE BÜYÜMÜŞ OLABİLİR'

Greenville County  yetkililerinden Ty Houck, japon balığının Güney Carolina göllerinde ilk kez görüldüğünü belirtilirken National Geographic, Japon balıklarının boyutunun "genellikle akvaryumların boyutuyla sınırlandığını" ancak bu dev japon balığının besin açısından zengin 48 bin metrekarelik gölette büyümüş olabileceğini söyledi.

Houck, "Biri kişi bu japon balığını tuvalete değil, bu gölete bırakmış olabileceğini düşünüyoruz" şeklinde konuştu.

Guinness rekorlar kitabında, bugüne kadar kaydedilen en büyük Japon balığının 2 kilo ağırlığında ve 47 santimetre boyunda olduğu belirtiliyor.

Sayfa Yükleniyor...