ABD'de siyahi bir kişi ağaca asılı bulundu

Siyahilere yönelik polis şiddeti ve dün polislere yapılan sniper saldırısı... Gergin günlerin yaşandığı ABD'de, bu kez de bir siyahi erkek ağaca asılmış halde bulundu. Olay polise göre intihar ama çevre sakinleri linç sonrası cinayet iddiasında.

Anadolu Ajansı 09.07.2016 - 05:22 | Son Güncelleme : 09.07.2016 - 05:31

ABD'de siyahi bir kişi ağaca asılı bulundu

ABD’nin Atlanta şehrinde orta yaşlarda siyahi bir erkek ağaca asılmış bir şekilde bulundu.

Atlanta’da Piedmont Parkı’nda meydana gelen olayda, yetkililer bunun bir intihar olabileceği üzerinde dururken, çevre sakinleri ise ABD’deki beyazların ırkçı örgütü Klu Klux Klan (KKK) üyelerinin bundan sorumlu olduğunu iddia etti.

Atlanta Polis Departmanı, yaptığı açıklamada, 25 ila 35 yaşlarında olduğu belirtilen siyahinin sabah erken saatlerde ağaçta asılı bir şekilde bulunduğunu bildirdi. Yetkililer bunun bir intihar olabileceğini ifade etti.

Sosyal medya üzerinde yapılan tartışmada ise birçok kişi bir önceki gün aynı parkta KKK üyelerinin el ilanları dağıttıklarını belirtti.

Atlanta Valisi Kasim Reed de yaptığı açıklamada, Federal Soruşturma Bürosu'nun (FBI) olayı takip ettiğini belirterek, sosyal medyadaki tartışmaların doğruyu yansıtmadığını kaydetti.

Reed, siyahi kişinin iddia edildiği gibi linç edildikten sonra ağaca asıldığının gerçek olmadığını belirtti.

Sayfa Yükleniyor...