ABD'de göçmen faciası: Can kaybı 51'e yükseldi

San Antonio'da terk edilmiş kamyonda yaşamını yitiren göçmenlerin sayısı 51'e çıktı. Olayla ilgili 3 kişi gözaltına alındı.

Haberler - Anadolu Ajansı 28.06.2022 - 17:05 | Son Güncelleme : 29.06.2022 - 04:30

ABD'de göçmen faciası: Can kaybı 51'e yükseldi

ABD'nin Teksas eyaletinin San Antonio kentinde terk edilmiş kamyonda hayatını kaybeden göçmenlerin sayısı 51'e yükseldi.

Yetkililer, San Antonio'da terk edilmiş kamyonda bulunan ve ilk başlarda 46 olarak açıkladıkları ölü sayısını 51 olarak güncelledi.

ABD'deki göçmen faciasında ölü sayısı 50'ye yükseldi. ABD'deki göçmen faciasında ölü sayısı 50'ye yükseldi.

Kamyonda canlı bulunarak tedavi altına alınan 4'ü çocuk 16 kişiden 5'inin daha sonra kaldırıldıkları hastanede hayatını kaybettiği belirtildi.

Yasa dışı yollardan ABD'ye geçmeye çalışan ve kaçak işçi oldukları tahmin edilen güney Amerikalı göçmenlerin 22'sinin Meksika, 7'sinin Guatemala ve 2'sinin Honduras vatandaşı olduğu, kalanların ise henüz kimlik tespit çalışmalarının tamamlanmadığı bildirildi.

3 KİŞİ GÖZALTINDA

San Antonio Polis Şefi William McManus, pazartesi öğleden sonra San Antonio yakınlarında bir işçinin ıssız bir yola park edilmiş kamyondan yardım çığlıkları duyduğunu yetkililere iletmesi sonucu araca ulaşıldığı ve içindeki cesetlerin fark edildiği bilgisini paylaştı.

McManus daha önce, terk edilen kamyonun sürücüsü ve yanındaki iki kişinin gözaltına alındığını açıklamış, isimlerini ise paylaşmamıştı.

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

Sayfa Yükleniyor...