Ahmedinejad Suriye'deki katliamı kınadı

Suriye'deki yönetimin en önemli destekçilerinden olan İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, bu ülkedeki "ölüm ve katliamı" kınadığını söyledi.

22.10.2011 - 17:53

Ahmedinejad Suriye'deki katliamı kınadı

Amerikan CNN televizyonuna demeç veren İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, "İster güvenlik görevlisi olsun, ister muhalif olsun Suriye'deki öldürme ve katliamları kınıyorum" dedi.

Suriye için çok net bir politikaları olduğunu belirten Ahmedinejad, iki tarafın zaman kaybetmeden biraraya gelerek, uzlaşmaya varmaları çağrısında bulundu. "Ahmedinejad, "Bu ölümler sorunu çözmediği gibi uzun vadede çok daha kötü sonuçlar doğuracak" şeklinde konuştu.

'ABD İFLAS EDECEK'
Amerikan televizyonuna verdiği demeçte, ABD yönetimini de emperyalizmle suçlayan İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, ABD'nin sonunun bu yanlış politikalardan geleceğini savundu. Ahmedinjad, "ABD yönetimi, yerel ve uluslararası arenada iflas eden emperyalist politikalarından vazgeçmeli" dedi.

'ESAD'I ŞIMARTMA'
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz eylül ayında İran'a çağrıda bulunarak, Esad yönetimini "şımartmamasını" istemişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...