Bahreyn’de 19 Şubat’tan beri devam eden eylemlerin en kanlılarından bir bugün yaşanıyor.

İlişkili Haberler


Bahreyn'in başkenti Manama'da, yüzlerce polis İnci Meydan’ında toplanmış göstericilere müdahale etti. Haber ajansları, özel time mensup polislerin müdahalesi sırasında en az beş kişinin öldüğünü duyurdu.

Olaylarda protestoculardan kaç kişinin yaralandığı ise henüz bilinmiyor. Bahreyn ordusu da yaşanan şiddet sonrasında başkentin büyük bir bölümünde sokağa çıkma yasağı ilan ederek, her türlü toplantı ve gösteriyi yasakladı.

'EVLER CESET DOLU'
Reuters haber ajansına konuşan Şii politikacı Abdel Halil Vefak yaşananları ‘yoketme savaşı’ olarak nitelendirdi. Halil ayrıca askerlerin hastaneleri kuşattığını ve doktorların müdahalesine izin vermediğini bu nedenle evlerin ve morgların cesetlerle dolu olduğunu öne sürdü.

'SOKAĞA ÇIKMAYIN'
Bahreyn güvenlik güçleri yaşananlar sonrasında halka kendi güvenlikleri için kamusal alanlara çıkmama çağrısında bulundu.

Bahreyn yönetiminin çağrısıyla Suudi aslerler ülkeye girmiş, Şii muhalefet bunu 'savaş ilanı' olarak nitelendirmişti. Artan gerilim üzerine Bahreyn kralı dün, 3 aylık olağanüstü hal ilan etmişti.

BAHREYN'DE YAŞAYAN TÜRKLER ANLATTI
Diğer taraftan Bahreyn'de yaşanan olaylar nedeniyle orada yaşayan Türklerden bazıları, İstanbul'a döndü.

Bahreyn'de yaşanan olaylar nedeniyle bu ülkeyi terkeden Türkler'den bazıları İstanbul'a geldi.
Bahreyn'de yaşanan olaylar nedeniyle bu ülkeyi terkeden Türkler'den bazıları İstanbul'a geldi.Bahreynde 7 yıldır yaşayan Yusuf Kuzu adlı kişi gazetecilere yaptığı açıklamada ülkede büyük bir kargaşa ortamı olduğunu belirterek şunları kaydetti:

''Arabistan'dan gelen askerler hiç kimseyi tanımıyor. Karşı çıkanı kurşunluyor. Bizi de durdurdular, sorguya çektiler. Yerli yabancı ayrımı yapmadan insanları vuruyorlar. Bunları dünyadaki herkes duymalı'' dedi.

İsyan ateşi büyüyor