"Bana yedinci kez suikast düzenlediler"

Ukrayna İçişleri Bakanı Arsen Avakov, kendisine geçtiğimiz gün düzenlenen suikastın, bu zamana kadar kendisine düzenlenen altıncı veya yedinci suikast olduğunu söyledi.

Haberler - DHA 12.09.2015 - 21:08

"Bana yedinci kez suikast düzenlediler"

Avakov, Ukrayna’nın ‘112 Ukrayina’ adlı televizyon kanalında yaptığı konuşmada, kendisine önceki gün düzenlenen suikast girişimini değerlendirdi. Avakov, bu suikastın, kendisinin içişleri bakanlığı görevine gelmesinden sonraki altıncı veya yedinci suikast olduğunu dile getirdi.

Suikast nedeniyle tutuklananların Doğu Ukrayna’da Rusya yanlısı ayrılıkçı gruplara karşı çarpışan Slobojanşçina Tugayı’na mensup kişiler olmasına da değinen Avakov, bunun, cephede yaşanan askerlerde sıkça görülen bir sendrom olduğunu, ABD’nin de buna benzer sorunlarla uğraşmak zorunda kaldığını dile getirdi.

Ukrayna’da önceki gün, İçişleri Bakanı Arsen Avakov’a suikast girişiminde bulundukları gerekçesiyle, aralarında gönüllü Slobojanşçina Tugayı’nın komutanının da bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı. Milliyetçi gruplar ise, bu olayın, hükümetin milliyetçi grupları etkisizleştirmek amacıyla düzenlediği bir komplo olduğunu öne sürüyor.

Sayfa Yükleniyor...