Barzani cephede

IŞİD'le çatışan Peşmerge'ye moral ziyaretinde bulunan Mesut Barzani, uyarıda bulundu: Görevinde ihmalkarlık yapanlar cezalandırılacak.

Haberler - Anadolu Ajansı 12.09.2014 - 06:52

Barzani cephede

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Dicle Nehri'nin batı ve doğu yakasındaki Peşmerge güçlerine moral ziyaretinde bulundu.

IŞİD'le çatışan Peşmerge güçlerini elde ettiği başarılar nedeniyle tebrik eden Barzani, komutanlardan son durum hakkında bilgi aldı.

IKBY Başkanlığının resmi sitesinde yayımlanan açıklamaya göre, daha sonra açıklamalarda bulunan Barzani, Peşmerge ve diğer yetkilileri uyardı.

"Görevinde ihmalkarlık yapanlar ile Şengal'in (Sincar) düşmesinde hatası olan herkes cezalandırılacaktır" diyen Barzani, IŞİD'in saldırıları sonucu mağdur olan azınlıkların dini temsilcileriyle buluşmasında da şunları söyledi:

"Teröristler bölgeye yönelik vahşi ve barbarca saldırılar yapıyor. Felaket tüm Kürdistan halkının başına gelmiştir. Bu felaketten hepimiz payımıza düşeni aldık. Ancak bu olumsuz durumun Bağdat'ın yanlış siyaseti sonucu olduğunu bilmemiz lazım. Teröristlerin hiçbir dini ve ahlaki sınırı yok. Amaçları yalnızca talan ve halkı sindirmektir. Fakat teröristleri zayıflattık. Artık saldırı güçleri kalmadı."

Mesut Barzani, sığınmacılara Irak'ı terketmemeleri çağrısında bulunarak, "Ya hepimiz özgür bir şekilde topraklarımızda yaşayacağız, ya da hep birlikte öleceğiz. Başka yolu yok" ifadesini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...