Başbakanın evine kim giriyor, kim çıkıyor?

İtalyan Parlamentosu, son olarak 17 yaşındaki Faslı bir kızla anılan Başbakan Silvio Berlusconi'nin evine girenlere uygulanan güvenlik kriterlerini tartışıyor.

NTV Haber 04.11.2010 - 15:00

Başbakanın evine kim giriyor, kim çıkıyor?

İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi'nin son olarak 17 yaşındaki Faslı kızla adının karıştığı skandal, ülkede yeni bir tartışma başlattı.

Parlamento, Berlusconi'nin evindeki partiye giden kadınların birbiri ardına basın açıklamaları yapmasının ardından, "Başbakanın evine girip çıkanlar hangi güvenlik kriterlerine maruz kalıyor?" sorusuna yanıt aramaya başladı.

Daha önce de defalarca gönül maceralarıyla gündeme gelen Berlusconi, son olarak 17 yaşındaki Faslı Ruby adıyla bilinen bir kız ile manşetlere taşınmıştı. Ruby'nin hırsızlık suçlamasıyla geçen yıl gözaltına alındığı ve Berlusconi'nin talimatıyla serbest bırakıldığı iddia edilmişti.

Başbakan iddiayı şaka yollu yalanlamıştı. Berlusconi iddialar kendisine sorulduğunda, "Genelde dikkatim dağılmadan çalışırım. Ama arada sırada güzel bir kızın yüzüne baktığımda dikkatim dağılabilir. Eşcinseller yerine güzel kızlara düşkün olmak çok daha iyidir" demişti.

Bu açıklamanın üstüne Berlusconi, "Eşcinsel olmak Berlusconi olmaktan iyidir" sloganıyla protesto edildi.

Ayrıca başbakanın güvenliğine dair tartışmalar da sürüyor.

Parlamento Gizli Servisleri Denetleme Komisyonu Başkanı, Berlusconi'nin özel hayatı nedeniyle şantaja maruz kalma riskinin yüksek olduğuna dikkat çekti.

Başbakana ait evlere girip çıkanlara ilişkin güvenlik kurallarına açıklık getirilmesini isteyen komisyon başkanı, Berlusconi'yi parlamentoya ifade vermeye davet etti.

ULUSAL AİLE KONFERANSINA KATILMASIN
Yaşam tarzıyla eleştirilere hedef olan Berlusconi'nin gelecek hafta Milano'da yapılacak ulusal aile konferansına da katılması istenmiyor.

La Stampa gazetesinin anketine göre, İtalyanların yüzde 43'ü Başbakanın istifa etmesi gerektiğini savunuyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...