BBC çalışanlara tahliyeyi canlı yayında duyurdu

İngiltere'de bombalı saldırının yaşandığı Manchester'daki BBC radyosu, boşaltıldı. Kısa süreli olarak canlı yayını durduran radyonun yangın alarmının çalması nedeniyle tahliye edildiği açıklandı.

ntv.com.tr 24.05.2017 - 15:10 | Son Güncelleme : 24.05.2017 - 17:00

BBC çalışanlara tahliyeyi canlı yayında duyurdu
Binadaki tahliye duyurusu canlı yayını sırasında yapıldı. Alarmı duyan sunucu şaşkınlığını gizleyemedi.

İngiltere'de bombalı terör saldırısının hedefi olan Manchester'da bulunan BBC radyo istasyonu kısa süreli olarak tahliye edildi. 

Canlı yayının da durmasına neden olan tahliyenin yangın alarmının aktifleşmesi nedeniyle yapıldığı açıklandı. 

Bir süre kayıttan yayın yapan radyo terör şüphesinin olmadığının anlaşılması üzerine yeniden canlı yayına başladığı kaydedildi. Yayını durduran radyonun saldırı alanına iki kilometre uzaklıktaki BBC Radio 5live olduğu duyuruldu.

SALDIRGANIN YARDIM ALDIĞI ŞÜPHESİ POLİSİ HAREKETE GEÇİRDİ

Reuters haber ajansına konuşan polis kaynakları, İngiliz emniyetinin saldırgan Selman Abedi'nin yardım aldığı şüphesini taşıdığını söyledi. Adı açıklanmayan yetkilinin, "Abedi'ye bomba hazırlama aşamasında birilerinin yardım ettiği endişesi var. Soruşturma şu anda bu ihtimal üzerinde yoğunlaşıyor. Böyle bir bombanın yapılması belirli bir seviyede uzmanlık ve beceri gerektiriyor" şeklinde konuştuğu belirtildi. 

HALKA AÇIK ETKİNLİKLER İPTAL EDİLDİ

İngiltere Parlamentosu'ndan yapılan açıklamada, Manchester’daki saldırının ardından halka açık tüm turların ve etkinliklerin iptal edildiği bildirildi.

İngiltere Başbakanı Theresa May ise yaptığı açıklamada, İngiltere’nin tekrar güvenlik tehdidi ile karşı karşıya kalabileceğini, güvenlik güçlerinin tedbirlerini arttırdığını söyledi.

8 Haziran’da yapılacak seçimlere ilişkin parlamentoda da oturum gerçekleştirilmediği belirtildi.

Sayfa Yükleniyor...