Bilgisayar şirketleri bu tutuklunun peşinde

22 yaşındaki matematik dehası Gabriel Ionescu, İtalya'da birçok kişinin banka hesabını boşalttığı için tutuklu. Ancak bilgisayar şirketleri bu genci hapisten çıkartmanın yolunu arıyor.

Haberler 26.02.2009 - 09:54

Romanya doğumlu Gabrıel Bogdan Ionescu, 22 yaşında bir matematik dehası. Balkan Matematik Olimpiyatları'nda kazandıgı bır altın madalyanın yanısıra, Milano Politeknik Ünivrersitesi Mühendislik Fakültesi giriş sınavında da gelmiş geçmiş en yüksek notu alan öğrenci olarak birinciliği var. Halen fakültenin ilk yılına devam ediyor.

Yalnız Ionescu fakülte sınavlarını tutuklu olduğu hapishaneden hazırlıyor. Zira kendi icadı olan bir bilgisayar programı ile İtalya'da birçok kişinin banka hesabını boşaltmaktan 3 yıl 2 ay hüküm giymiş bulunuyor.

Bu genç matematik dehasından yararlanmak isteyen İtalyan yargı makamları, şimdi Ionescu'yu hapisten çıkartmanın yolunu arıyor.

İŞİ ŞİMDİDEN HAZIR
Romen gencin cezasını çektiği Como'daki mahkeme için çalışan bir bilgisayar araştırması şirketinde, hükümlünün yeri şimdiden hazır.

Eğer davaya bakan yargıç olumlu yönde karar verirse Ionescu, İtalyan yargısı için hapishaneden ya da ev hapsinde bulunacağı bir yerden internet yoluyla dolandırıcılık yapanların ve çocuk tacizcilerinin peşine düşecek.

Ionescu'nun hapishanede kalması yönünde karar çıksa da kendisinden yararlanmak için hücresine bir bilgisayar temin edilebileceği söyleniyor.

Tutuklunun avukatı, mahkemeden olumlu yönde bir karar çıkacağından emin.

Yalnız İtalyan yargısı değil uluslararası şirketler de büyük ihtimalle 4 yıl sonra üniversiteden mezun olacak bu matematik dehasını şimdiden takipte.

Sayfa Yükleniyor...