Brezilya'da rehine eylemi

Brezilya'da silahlı bir kişi, üzerinde dinamit benzeri cisimler bulunan yelek giydirdiği bir otel çalışanını rehin aldı. Mevcut devlet başkanının yeniden seçilmemesini isteyen eylemci, 7 saat sonra ikna oldu. Gözaltına alınan saldırganın silahı oyuncak çıktı.

29.09.2014 - 21:42

Brezilya'da rehine eylemi

Brezilya'nın başkenti Brasilia'daki lüks bir otelde silahlı bir kişi, bir çalışanı rehin aldı.

Emniyet yetkilisi Marcelo Fernandes, gazetecilere yaptığı açıklamada, silahlı bir kişinin kent merkezinde Saint Peter Oteli'ne girerek, bir çalışanı rehin aldığını, 300 konuk ve işçinin olaydan hemen sonra otelden tahliye edildiğini açıkladı.

Otelin 13. katında balkonda silahını salladığı görülen saldırganın, elleri bağlı erkek rehinenin üzerine dinamit benzeri cisimlerin bulunduğu bir yelek giydirdiği belirtildi.

7 saatlik ikna çabaları sonucu saldırgan gözaltına alınırken, silahın oyuncak olduğu belirlendi. Rehinenin üzerine bağlanan dinamit benzeri cisimler ise araştırılıyor.

İsminin Jac Souza de Santos olduğu açıklanan saldırganın, Devlet Başkanı Dilma Rousseff'in gelecek ay yeniden devlet başkanı seçilmemesini ve sabıka kaydı yasasının hakkının verilmesini talep ettiği belirtildi.

Brezilya'da söz konusu yasa, sabıkasında suç veya yolsuzluk bulunan siyasetçilerin, yeniden seçilmesini engelliyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...