‘Chavez Brezilya’da kanser tedavisi görecek’

Kanser tedavisinin henüz tamamlanmadığını açıklayan Venezuela Devlet Başkanı’nın, Brezilya’da tedavi göreceği belirtildi.

15.07.2011 - 10:57

‘Chavez Brezilya’da kanser tedavisi görecek’

Brezilya hükümetinden bir yetkili Reuters haber ajansına yaptığı açıklamada, Küba'da ameliyat olduktan sonra ülkesine dönen Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez'in Brezilya'nın kanser tedavisiyle ünlü Sirio-Libanes hastanesine hastalığını yenmek için geleceğini söyledi.

Yetkili, Venezuela Devlet Başkanının ne zaman Brezilya'ya geleceği hakkında ise bilgi vermedi. Venezuela'nın başkenti Caracas'taki bir hükümet yetkilisi ise Chavez'in Brezilya'ya gitmesiyle ilgili bir şey bilmediğini ifade etti.

Brezilya Devlet Başkanı Dilma Rousseff, geçen hafta kanser hastası Chavez'e tedavisi için yardım önerisinde bulunmuştu.

TEDAVİSİNİN BİTMEDİĞİNİ AÇIKLAMIŞTI
Hugo Chavez, devlet televizyonunda önceki gün yaptığı konuşmasında, kanserli hücrelerin yayılma riskinin bertaraf edilmediğini söylemiş, radyoterapi veya kemoterapi görmesi gerekebileceğini belirtmişti.

LATİN AMERİKANIN EN İYİ KANSER TEDAVİ MERKEZİ
Sirio-Libanes hastanesi Latin Amerika'nın en iyi kanser tedavi merkezlerinden biri olarak biliniyor. Hastanede daha önce Paraguay Devlet Başkanı Fernando Lugo ile Brezilya Devlet Başkanı Yardımcısı Jose Alencar da kanser tedavisi görmüştü.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...