Çin'de Suudi Arabistan'dan ithal edilen karides ambalajında Covid-19'a rastlandı

Suudi Arabistan'dan ithal edildikten sonra Tiencin şehrindeki gümrükten geçerek Çin'e getirilen dondurulmuş karides paketinde Covid-19'a rastlandı.

Haberler - Anadolu Ajansı 14.11.2020 - 18:48

Çin'de Suudi Arabistan'dan ithal edilen karides ambalajında Covid-19'a rastlandı

Çin'in Gansu eyaletindeki Lancou şehrinde, dondurulmuş karides paketinde yeni tip corona virüs (Covid-19) tespit edildiği bildirildi.

Global Times'daki habere göre, Lancou Belediye Sağlık Komisyonundan yapılan açıklamada, Suudi Arabistan'dan ithal edildikten sonra Tiencin şehrindeki gümrükten geçerek kente getirilen dondurulmuş karides paketinde Covid-19'a rastlandığı belirtildi.

Karides paketinde dün virüsün tespit edilmesinin ardından Lancou'daki soğuk hava depo tesisinin geçici olarak kapatıldığı kaydedilen açıklamada, bütün tesis çalışanlarına corona virüs testi yapıldığı ve bütün yiyeceklerin mühürlendiği ifade edildi. 2 bin 270 kişiye yapılan testlerin ve yiyeceklerden alınan numunelerin negatif çıktığı bildirildi.

Komisyon, virüsün tespit edildiği paketin Suudi Arabistan'dan ülkeye 21 Ekim'de girdiği ve Lancou'ya 8 Kasım'da ulaştığını duyurdu.

Sağlık Örgütü, dondurulmuş gıdalardan virüsün bulaşma ihtimalinin düşük olduğunu açıklamıştı.

Sayfa Yükleniyor...