Cinsel hastalık bulaştırana 14 ay hapis

İngiltere’nin Northampton bölgesinde David Golding, 9 ay süren beraberlikleri sırasında sevgilisine genital herpes (uçuk) virüsü bulaştırmaktan 14 ay hapis cezası aldı.

18.08.2011 - 17:35

Cinsel hastalık bulaştırana 14 ay hapis

28 yaşındaki David Golding, herpes virüsü taşıyıcısı olduğunu 24 yaşındaki kızarkadaşı Cara Scott’tan sakladı. Cinsel ilişkiyle bulaşan virüs çiftin ilk birlikteliğinden 2 ay sonra genç kızda da görülmeye başladı.

İlk önce suçlamaları reddeden genç adam ayrıldıktan kısa bir süre sonra virüsü taşıdığını itiraf etti. Önceki gün görülen duruşmada yargıç, virüsü sakladığını ilk başta reddettiği için Golding’i suçlu buldu.

Genç kadın yaşadığı olayın diğer insanlar için bir ‘uyarı’ niteliğinde olduğunu ifade ederek "O şu anda hapisanede olmayı hak ediyor ve bunu görmek beni mutlu ediyor" dedi.

Golding’in bu virüsü kapmaktan hiçbir zaman korkmadığını söylediğini belirten Scott, sevgilisinin kendisini virüsün kendinde olmadığına inandırdığını belirtti.

Tedavi edilemeyen hastalık genç kadına bulaştığında, çiftin henüz birkaç aydır birlikte olduğuna dikkat çeken mahkeme, Golding’in hastalıktan haberdar olmasına rağmen bunu kız arkadaşıyla paylaşmamasına vurgu yaptı.

Hastalığın kendisine bulaştığını aylar sonra öğrenen Scott şöyle konuştu:

‘’Golding hastalığı bana bulaştırdığını ilk kez söyledğinde nefes alamadım ancak ondan ayrılamadım da. Sanırım başka birini bulamamaktan korktum’’

Şu anda Jonathan Clark adındaki sevgilisinden bir bebeği olan Scott, yeni partneriyle mutlu bir hayat sürüyor ve çift şimdilik bu sorundan rahatsız gibi görünmüyor.

Kırmızı kabarıklıklar olarak kendini gösteren hastalığın baş ağrısı ve yorgunluk gibi olumsuz etkileri bulunuyor. Herpes virüsünün her on kişiden birinde olduğu tahmin ediliyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...