Cumhurbaşkanı Erdoğan Iraklı mevkidaşı Reşid ile Gazze ve terörle mücadeleyi konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bağdat’ta Irak Cumhurbaşkanı Abdullatif Reşid ile 13 yılın ardından bir araya geldi. Görüşmede ikili ilişkileri ile İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları, ve terörle mücadele konuları ele alındı. Erdoğan, "Irak’ın terörün her türlüsünden arındırılması gerektiğini" ifade etti. Erdoğan daha sonra Irak Başbakanı Muhammed Şiya es-Sudani ile bir araya geldi. Görüşme devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Iraklı mevkidaşı Reşid ile Gazze ve terörle mücadeleyi konuştu

Cumhurbaşkanı , Bağdat’ta Cumhurbaşkanı Abdullatif Reşid ile 13 yılın ardından bir araya geldi.

İki liderin görüşmesinde Türkiye ve ikili ilişkileri, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları, bölgesel ve küresel meseleler ile terörle mücadele konuları ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, Türkiye’nin örgütü PKK ile mücadele konusunda Irak’tan beklentilerinin bulunduğunu, Irak’ın terörün her türlüsünden arındırılması gerektiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, Bağdat ile Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi arasındaki ilişkilerin rayına girmesinin ve Türkmenlerin hak ettiği konuma ulaşmalarının Irak’ın istikrarı için önemli olduğunu da belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gazze’deki İsrail zulmünü durdurmak için çabaların devam ettiğini, Müslüman ülkelerin bu süreçte birlik içinde hareket etmesinin gerektiğini de söyledi.

Erdoğan daha sonra Irak Başbakanı Muhammed Şiya es-Sudani ile bir araya geldi.

Görüşme devam ediyor.

Sayfa Yükleniyor...