Cumhurbaşkanı Erdoğan - Ruhani görüşmesi sona erdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la, İranlı mevkidaşı Hasan Ruhani'nin görüşmesi sona erdi. Görüşme sonrası Putin-Ruhani bir araya geldi. Üçlü Zirve'de Suriye'de siyasal çözüm süreci ele alınacak.

ruhani erdoğan putin.png
İkili görüşmeler sonrası liderler birlikte fotoğraf çektirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile bir araya geldi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki basına kapalı gerçekleşen görüşme saat 10.55'te başladı. Bir saat süren görüşme sona erdi. 

PUTİN'LE DE GÖRÜŞTÜ 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüşen İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani şu anda Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le de bir görüşme gerçekleştirdi. 

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki görüşme 1 saat 10 dakika sürdü.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN EV SAHİPLİĞİ YAPACAK 

İkili görüşmeler sonrası Suriye konulu "Türkiye-Rusya-İran Üçlü Zirvesi", Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ev sahipliğinde yapılacak.

Çalışma yemeğinin ardından Erdoğan, Ruhani ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ortak basın toplantısı düzenleyecek. Ortak basın toplantısının saat 17.00 yapılması planlanıyor. 

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin. 

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin. 

İKİ LİDER EN SON İSTANBUL'DA BİR ARAYA GELDİ

Erdoğan ve Ruhani en son 7 Mart'ta telefonla görüşmüştü. İki lider, başta Doğu Guta olmak üzere Suriye'deki son gelişmeleri ela almış, Doğu Guta'daki dramın son bulması için ateşkesin hayata geçirilmesi çabalarının hızlandırılması konusunda mutabık kalmışlardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı Olağanüstü Zirvesi kapsamında İstanbul'da İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile 13 Aralık 2017'de Yıldız Sarayı Mabeyn Köşkü'nde bir araya gelmişti.

"Suriye" konulu üçlü zirve daha önce 22 Kasım 2017'de Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ve İran Cumhurbaşkanı Ruhani'nin katılımıyla Soçi'de yapılmıştı.

Sayfa Yükleniyor...