Dendias açıkladı: Yunanistan topraklarında anti-drone kubbesi

Yunanistan Savunma Bakanı Nikos Dendias, Yunanistan topraklarını kapsayan bir anti-drone kubbesi oluşturmak için çalışmalara başladıklarını duyurdu. Bakan, verdiği röportajda Yunanistan'ın kendi savunma teknolojisi programlarını geliştirmeye devam edeceğini söyledi. Dendias, Ermenistan ile ikili işbirliği yapacaklarını da açıkladı.

Dendias açıkladı: Yunanistan topraklarında anti-drone kubbesi
Yunanistan Savunma Bakanı Nikos Dendias

Savunma Bakanı Nikos Dendias, Naftemporiki dergisine verdiği röportajda, Yunanistan'ın kendi savunma programlarını geliştirmesi gerektiğini belirtti.

Bakan verdiği röportajda Yunanistan'ın "her türlü duruma" hazırlıklı olması gerektiğini ve bunun için de "uluslararası alanda güçlü varlık" göstermesi gerektiğini vurguladı.

Açıklamada, Yunanistan'ın "ülke topraklarını" savunmayı amaçlayan her türlü girişime aktif olarak katılmaya kararlı olduğu belirtildi.

GÖZLERİ TÜRKİYE'NİN ÜZERİNDE

Röportaj sırasında Dendias'a 21. yüzyıl savaşlarının en büyük gerekliliklerinden olan ve anti-drone sistemleri de soruldu.

Türkiye'nin bu alanda ciddi ilerleme kaydettiğine dikkat çeken dergi Bakan'dan 'ın bu alandaki ilerleyişi hakkında değerlendirmede bulunmasını istedi.

Dendias, drone sistemlerinin küresel düzeyde savaşların gidişatını etkilediğini kabul ederek, "'a son ziyaretimde droneların savaş alanındaki kullanımları hakkında geniş çaplı bilgi aldım. Hatırlatmakta fayda var ki Ermenistan, Bayraktar İHA'larının kullanıldığı büyük ölçekli bir savaşa maruz kaldı. Bu nedenle Ermenistan ile ikili savunma iş birliği anlaşmaları yapacağız" ifadelerini kullandı.

YUNANİSTAN'I KAPSAYAN ANTI- PROJESİ

'ın bu alandaki teknolojik gelişmelerinin öneminin farkında olduğunu vurgulayan Bakan Dendias, bu alandaki varlıklarını güçlendirmek için aktif olarak çalıştıklarını vurguladı.

Bakan aynı zamanda Yunanistan topraklarını kapsayan bir anti-drone kubbesi oluşturmak için çalışmaların hızlandırılacağını da ekledi.

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

Sayfa Yükleniyor...