En komik robot resim çizildi

İngiltere'de bir soyguncunun robot resminde saçlarının yeşil renkte çizilmesi, İngiltere basınında alay konusu oldu.

22.09.2010 - 16:15

En komik robot resim çizildi

Hampshire polisinin sarışın bir soyguncunun robot resmini çizerken, saçlarını "kıvırcık salata yaprağı gibi" göstermesi İngiliz basınında alay konusu oldu.

Stockbridge'de yaşlı bir kadının evine giren ve el çantasından 60 sterlin çalan hırsızın robot resmi kasabalılar tarafından da eleştirildi.

Yerel basında çıkan ifadelere göre halk robot resmi, "Sanki kel bir adam kıvırcık salatanın içine kafasını sokmuş", "Gördüğüm en komik hırsız", "Bir insanın gerçekten böyle saçı olabilir mi?" diye yorumladı.

Parası çalınan yaşlı kadın ise, "Evime gelip bahçe işlerimi yaptığını söyledi ve parasını ödememi istedi. Ödemesini yaptıktan sonra, çantamdaki paranın eksik olduğunu gördüm" dedi.

Yaşlı kadın suçluyu, "Beyaz, 40-45 yaşlarında, 1.80 metre boylarında, temiz ve sakalsız bir yüze, dalgalı sarı-gri saçlara sahip" diye tarif etti.

NEDEN TEKNİK YETERSİZLİK
Hampshire polis karakolundan yapılan açıklamada ise, ellerindeki bilgisayar programının sorunlu olduğu, saç rengindeki sorunun bundan kaynaklandığı belirtildi. "Kısa zamanda yeni bir makinenin gelmesi ile bu sorunun çözülmesini umuyoruz. Saç rengi yüzünden tüm robot resmi iptal etmek doğru olmayacaktı" denildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...