Erdoğan'dan Merkel'e taziye telefonu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel'i arayarak taziyelerini iletti. İngiltere Başbakanı Cameron da Cumhurbaşkanı Erdoğan'a taziyelerini iletirken, terörle mücadele konusunda Türkiye'nin yanında olduklarını vurguladı.

Anadolu Ajansı 12.01.2016 - 19:44 | Son Güncelleme : 12.01.2016 - 20:32

Erdoğan'dan Merkel'e taziye telefonu

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da meydana gelen terör saldırısında hayatlarını kaybeden Alman vatandaşları için Merkel'e taziyelerini iletti.  

Merkel'den, taziye dileklerinin, olayda hayatlarını kaybedenlerin ailelerine de iletilmesini isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, yaralılara da şifa dileğinde bulundu. 

Terörün dini, milliyeti, kimliği olmadığına işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaralıların tedavisi için gereken her şeyin yapıldığına da değindi. Erdoğan ve Merkel'in, terörün her türüyle kararlılıkla mücadele konusunda ortak duruş ve dayanışma sergilemenin önemini vurguladıkları, bu çerçevede emniyet ve istihbarat makamları arasındaki işbirliğini sürdürme konusunda mutabık kaldıkları kaydedildi. 

CAMERON: TÜRKİYE'NİN YANINDAYIZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İngiltere Başbakanı David Cameron ile telefonda görüştü.

Cameron, İstanbul'da meydana gelen terör saldırısından derin üzüntü duyduklarını belirterek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın şahsında tüm Türk halkına taziyelerini iletti.

Cameron'un terörle mücadele konusunda Türkiye'nin yanında olduklarını vurguladığı görüşme sırasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da olayla ilgili bilgi verdiği öğrenildi.

Görüşmede, Erdoğan ve Cameron'un, terörün her türüne karşı ortak mücadelenin önemine değindikleri, bu konudaki işbirliğini ve dayanışmayı daha da artırma hususundaki kararlılıklarını dile getirdikleri kaydedildi.

Sayfa Yükleniyor...