Fransa ordusu bir dizi biyonik süper asker çalışması yapıyor iddiası

Fransa'da acıya duyarsız ve güçlendirilmiş beyin fonksiyonlarına sahip askerler için çalışmalar yapılıyor. Ayrıca askerlerin uyanık kalma süresini uzatacak bir hap için de çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Haberler - ntv.com.tr 10.12.2020 - 10:15

Fransa ordusu bir dizi biyonik süper asker çalışması yapıyor iddiası

'da ordu gelecek savaşlar için yeni nesil askerler yetiştirmeyi umuyor.

İngiltere'den The Times gazetesinin ulaştığı rapora göre askerlerin savaşma kapasitelerini artırmak için bir dizi bilimsel çalışmaya gerçekleştiriliyor.

Etik komisyona sunulan rapor sayesinde ortaya çıkan bilgilelere Fransız ordusunun hedefinde biyonik askerler var.

Askerlerin beynine yerleştirilecek bir mikro-çip sayesinde insan bedeninin sınırlarının aşılması hedefleniyor.

ACI VE STRESE KARŞI DUYARSIZ

Bu çiple askerlerin acıya ve strese karşı duyarsız olacağı belirtiliyor. Ayrıca çiple beyin fonksiyonlarının artırılması ve duyma yetisinin arttırılması amaçlanıyor. Ayrıca implantlar sayesinde genel merkezin askerlerin anlık konumlarının takip edilmesi da proje kapsamında.

Ayrıca yapılan bir başka çalışmada askerlerin uyanık kalma süresini üst düzeye çıkartacak bir hap geliştirildiği de ifade edildi.

BAŞKA ÜLKELER ÇOKTAN BAŞLADI

Raporda ortaya çıkan bir diğer detaya göre ise Fransız ordusunun bu çalışmaları yapmadığı takdirde diğer ülkelerin gerisinde kalacağı iddiası. Rapora göre halihazırda birçok ülke askerlerinin potansiyelini insan üstü bir seviyeye getirmek için çalışmalar yapıyor.

Sayfa Yükleniyor...