Gazze'de ateşkes için görüşmeler Kahire'de devam edecek

Gazze'de ateşkes ve rehinelerin serbest bırakılmasına yönelik anlaşmaya varmak için taraflar bugün yeniden masaya oturacak. İsrail ve Hamas heyetleri, arabulucular ile Kahire'de bir araya gelecek.

Gazze'de ateşkes için görüşmeler Kahire'de devam edecek
Dünyanın dört bir yanında Filistin'e özgürlük eylemleri devam ediyor.

bombardımanı altındaki Gazze'de ateşkes ve rehine takası anlaşması çin müzakereler bugün 'ın başkenti Kahire'de devam edecek.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun yeni müzakereler için yeşil ışık yakmasından günler sonra Mısırlı Al-Qahera kanalı, Gazze Şeridi'nde İsrail ile Hamas arasında ateşkes sağlanmasını amaçlayan görüşmelerin yeniden başlayacağını bildirdi.

Mossad, İsrail'in yurt içi gizli servisi Shin Bet ve askeri istihbarat temsilcilerinden oluşan İsrail heyeti Hamas ile rehine takası görüşmeleri yapmak üzere Kahire'ye ulaştı.

Mısır, Katar ve ABD daha önceki müzakerelerde arabuluculuk yapmış ancak bir anlaşmaya varılamamıştı.

Hamas ve İslami Cihad, dün Tahran'da İranlı yetkililer ile görüştü. Filistinli örgütler burada yapılan açıklamada, İsrail'le anlşama için dört koşul öne sürdü.

Bu koşullar, "Gazze saldırılarının tamamen durması, işgal güçlerinin çekilmesi, yerinden edilmiş kişilerin geri dönmesi ve yardım girişinin kesintisiz olması" olarak belirtildi.

Sayfa Yükleniyor...