Havaalanına özür dileten fotoğraf

Londra'daki Luton Havalanı'nın resmi Facebook sayfasında paylaşılan bir "kaza fotoğrafı" yolcuların tepkisine neden oldu. Tepkiler üzerine Luton Havaalanı yönetimi özür dilemek zorunda kaldı.

Haberler 15.03.2013 - 13:28

Havaalanına özür dileten fotoğraf

İngiltere'nin başkenti Londra'daki Luton Havalanı çalışanları, havaalanı pistinin kış koşullarında yeteri derecede güvenlik olmadığını yolculara anlatmak için ilginç bir yöntem buldu.

Luton Havaalanı'nın resmi Facebook sayfasında, 2005 yılında ABD'nin Şikago kentinde bir Boeing 737 tipi yolcu uçağının pisten çıktıktan sonra yolda bir otomobile çarparak 6 yaşındaki Joshua Woods'un ölümüne neden olduğu kazanın fotoğrafı paylaşıldı.

Fotoğrafın üstüne ise esprili bir dille şu cümle yazıldı: "Çok süper bir havaalanı olduğumuzdan... Karlı havalarda başınıza gelmesini önlemeye çalıştığımız şey... :-)"

Bir havaalanının resmi Facebook sayfasında paylaşılan "ürkütücü" görüntüye, yolcular yorumlarıyla büyük tepki gösterince, Luton Havaalanı yönetimi özür dilemek zorunda kaldı.

Luton Havaalanı yönetiminden yapılan açıklamada, "işgüzar" bir çalışanın söz konusu kaza fotoğrafını paylaştığı belirtildi.

2005'teki kazada 6 yaşındaki Joshua Woods yaşamını yitirmişti. 2005'teki kazada 6 yaşındaki Joshua Woods yaşamını yitirmişti.

"İşgüzar" çalışan tarafından paylaşılan fotoğraf Luton Havaalanı'nın resmi Facebook sayfasında 1 saat 15 dakika kaldı. Geçtiğimiz Çarşamba günü yerel saatle 09.15'te yayına verilen kaza fotoğrafı, tepkiler sonrası 10.30'da kaldırıldı.

ABD'nin Şikago kentindeki havaalanında 2005 yılında kış koşulları nedeniyle pisten çıkan Boeing 737 yolcu uçağı, yoldan geçen bir otomobile çarpmıştı.

Kazada 6 yaşındaki Joshua Woods hayatını kaybetmiş ve 9 kişi yaralanmıştı. Uçaktaki yolculardan 3'ü de hafif yaralı olarak hastaneye kaldırılmıştı.

Sayfa Yükleniyor...