İngiltere Başbakanı Johnson 2. kez karantinada

Corona virüs testi pozitif çıkan bir kişiyle temas ettiği belirtilen İngiltere Başbakanı'nın kendisini karantinaya aldığı açıklandı.

Haberler - NTV Haber - Anadolu Ajansı 16.11.2020 - 00:08 | Son Güncelleme : 16.11.2020 - 10:15

İngiltere Başbakanı Johnson 2. kez karantinada

İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın, yeni tip corona virüs (Covid-19) testi pozitif çıkan birisiyle temas ettiği için kendisini karantinaya aldığı bildirildi.

Başbakanlık Ofisi 10 Numara'dan yapılan açıklamada, Johnson'ın, Ulusal Sağlık Hizmetleri (NHS) Test ve Takip Sistemi'nde kayıtlı, Covid-19 testi pozitif çıkan birisiyle temas ettiği ve bu nedenle kendisini izole etmesi konusunda bilgilendirildiği belirtildi.

Boris Johnson'ın sağlık durumunun iyi olduğu ve herhangi bir Covid-19 belirtisi taşımadığı bilgisi de paylaşıldı.

Açıklamada, Johnson'ın kendisini karantinaya aldığı ve çalışmalarına Başbakanlık Ofisinden devam edeceği kaydedildi.

SAĞLIK DURUMU İYİ

Reuters'ın haberine göre İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock, Boris Johnson'ın sağlık durumunun iyi olduğunu açıkladı. Boris Johnson'ın işleriyle uzaktan ilgileneceğini sözlerine ekledi.

İngiltere'deki kurallara göre, daha önce Covid-19 tedavisi görenler karantina uygulamasından muaf tutulmuyor. Test ve Takip Sistemi'nin haber vermesi üzerine kişilerin testleri negatif çıksa bile en az 2 hafta süreyle karantinaya girmeleri gerekiyor.

27 Mart'ta Başbakan Johnson'ın Covid-19 testi pozitif çıkmış, 5 Nisan'da hastaneye kaldırılmıştı. Oksijen desteği verilen Johnson, durumunun kötüleşmesi üzerine yoğun bakıma alınmıştı. İngiliz Başbakan, 12 Nisan'da taburcu edilmiş ve yaklaşık 2 hafta sonra da görevine dönmüştü.

"ÖLÜMÜMÜ DUYURMAYI BİLE DÜŞÜNDÜLER"

Sayfa Yükleniyor...