Irak'ta Sünni milis liderler hedef alındı

Güne silah ve patlama sesleriyle uyanan Irak’ta, 17 kişi yaşamını yitirdi. Ülkenin kuzeydoğusunda, Sünni milislere düzenlenen silahlı saldırıda 7, Bağdat'ta bir pazar yerinde bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda ise 10 kişi hayatını kaybetti.

01.12.2011 - 11:56

Irak'ta Sünni milis liderler hedef alındı

Amerikan askerlerinin yıl sonuna kadar tamamen çekileceği Irak'ta son dönemlerde saldırılar arttı. Ülkenin kuzeydoğusundaki Diyala vilayetinde, silahlı kişilerin Sünni milis liderinin evine saldırı düzenlediği, 7 kişiyi öldürdüğü bildirildi.

Silahlı kişilerin, El Kaide'ye karşı oluşturulan Sünni milis güçlerinin liderlerinden birinin evine düzenlediği saldırıda liderle ailesinden 6 kişinin öldüğünü belirtti. Saldırıda 4 kişinin de yaralandığı kaydedildi.

BAĞDAT GÜNE PATLAMA SESLERİYLE UYANDI
Irak'ın başkenti Bağdat'ın kuzeydoğusunda bir pazar yerinde bombalı araçla düzenlenen saldırıda 10 kişi öldü. Irak polisi, Halis kasabasında park halindeki bomba yüklü aracın dükkan sahiplerinin işlerine gelmeye başladığı sırada infilak ettiğini belirtti.

Hastane kaynakları saldırıda 22 kişinin de yaralandığını kaydetti. Şii kasabası Halis, başkentin 80 kilometre uzağında bulunuyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...