Irak'taki saldırılarda vali yaralandı

Irak'ın batısındaki Ramadi kentinde iki intihar saldırısı gerçekleşti, 10 kişi hayatını kaybetti. Saldırılarda Anbar vilayeti valisi de yaralandı.

Anadolu Ajansı 30.12.2009 - 10:52

Irak'taki saldırılarda vali yaralandı

Irak'ın batısındaki Anbar vilayeti vali yardımcısı, Ramadi kentinde düzenlenen çifte intihar saldırısında Vali Kasım Muhammed'in öldüğü yönündeki haberi yalanlayarak, Muhammed'in yaralı olduğunu bildirdi.

Irak devlet televizyonu, Ramadi kentindeki intihar saldırılarında ölenler arasında Anbar vilayeti valisi, bazı il genel meclisi üyeleriyle emniyet müdür yardımcısının da bulunduğunu haber vermişti.

Polis, Ramadi'nin merkezinde düzenlenen çifte intihar saldırısında en az 10 kişinin öldüğünü, 40 kişinin de yaralandığını açıklamıştı.

Patlamaların vilayet binası yakınında olduğu belirtildi. İlk polis açıklamasında, ilk patlamanın Ramadi'nin merkezinde, bir araç içindeki intihar eylemcisinin patlayıcıları infilak ettirmesi sonucu meydana geldiği, kısa süre sonra da saldırı yerinin yakınında yaya haldeki bir başka saldırganın üzerindeki patlayıcıları infilak ettirdiği bildirilmişti.

Ramadi hastanesindeki bir kaynak, vilayet merkezi yakınındaki saldırının ardından valinin kontrol için dışarı çıkmasından sonra ikinci intihar saldırganının üzerindeki patlayıcıları infilak ettirdiğini söyledi.

Anbar vilayetinde nüfusun çoğunluğunu Sünni Araplar oluşturuyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...