İran PJAK operasyonlarına devam ediyor

İran-Türkiye sınırında terör örgütü PJAK'a yönelik yapılan operasyonlarda, aralarında bir de Türk vatandaşının bulunduğu 7 terörist etkisiz hale getirildi.

Anadolu Ajansı 01.08.2011 - 17:55

İran PJAK operasyonlarına devam ediyor

Fars Haber Ajansı, güvenlik ve istihbarat birimlerinin Batı Azerbaycan eyaletinde düzenledikleri operasyonlarda Irak'tan ülkeye girdikleri belirlenen PJAK'lı teröristlerden üçünün ölü ele geçirildiğini bildirdi.

Ölü ele geçirilen teröristler arasında bulunan ve grubun lideri olduğu bildirilen ''Cemil'' kod adlı Murat Karasac'ın Türk vatandaşı olduğu belirtildi. Aynı operasyonda dört teröristin sağ ele geçirildiği kaydedildi.

Terörist grubun, Bazargan yakınlarındaki İran-Türkiye doğalgaz boru hattında cuma günü meydana gelen patlamanın da sorumluları olduğu ifade edildi.

İran sınırları içinde başka terör eylemlerinde de bulunduğu belirtilen PJAK'lı timle birlikte, çok sayıda ve türde silah, mühimmat ve örgütsel doküman ele geçirildiği kaydedildi.

Devrim Muhafızlarının, İran-Irak sınır bölgesinde 16 Temmuz'da başlattığı operasyonlarda onlarca teröristin etkisiz hale getirildiği açıklanmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...