‘İran’ı vurursa İsrail’i engellemeyiz’

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, "İran'ın nükleer tehdidinin ortadan kaldırılması için askeri müdahalenin gerekliliğine inanması halinde İsrail'in yoluna çıkmayız" dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 05.07.2009 - 17:37

‘İran’ı vurursa İsrail’i engellemeyiz’

ABD’den, İran’ı vumasına konusunda İsrail’e dolaylı onay geldi. ABC televizyonundaki ‘This Week’ adlı programda konuşan Başkan Yardımcısı Joe Biden, "İran'ın nükleer tehdidinin ortadan kaldırılması için askeri müdahalenin gerekliliğine inanması halinde İsrail'in yoluna çıkmayız" dedi.


ABD'nin, başka bir bağımsız ülkeye ne yapıp yapmayacağını söyleyemeyeceğini, İsrail'in, kendisi için en iyi olan karara kendisinin varabileceğini dile getiren Biden, gerek İran gerekse diğer konularda kararın İsrail yönetimine ait olduğunu söyledi.

İsrail ve ABD, İran'ı, "nükleer enerji programı kılıfı altında silah geliştirmeye çalışmakla" suçluyor. İsrail, İran'ı en tehlikeli düşmanı olarak kabul ediyor.

İran Devlet Başkanı Mahmud Ahmedinejad, daha önce yaptığı açıklamalarda İsrail'in dünya haritasından silinmesi gerektiğini söyleyerek tepki çekmişti.

Sayfa Yükleniyor...