İsrail askeri tekerlekli sandalyedeki Filistinliyi yere attı

Saldırı planladıkları gerekçesiyle dün 5 Filistinliyi öldüren İsrail güvenlik güçleri, Filistinli bir genç kızı da açtığı ateşte ağır yaraladı. İsrail askerlerinin, genç kıza yardım etmek isteyen tekerlekli sandalyedeki bir Filistinliyi iterek düşürmesi infiale yol açtı.

NTV Haber 15.02.2016 - 16:40 | Son Güncelleme : 15.02.2016 - 16:51

İsrail askeri tekerlekli sandalyedeki Filistinliyi yere attı


İsrail askerleri, yaralı bir genç kıza yardım etmek isteyen engelli Filistinliyi tekerlekli sandalyesini devirerek yere attı. Batı Şeria'da hafta sonu kaydedilen görüntüler büyük tepki çekti.

İsrail güvenlik güçleri dün saldırı düzenleyecekleri şüphesiyle en az 5 Filistinliyi öldürdü. Öldürülenler arasında 15 ve 17 yaşlarındaki iki çocuk da bulunuyor.

İsrail askerleri, bıçakla saldırı düzenleyeceği şüphesiyle Filistinli bir genç kızı da ağır yaraladı.

İsrailli askerler, yerde kan kaybeden genç kıza yardım etmek isteyen yakınlarına izin vermedi. Askerler, genç kıza yardım etmek isteyen tekerlekli sandalyedeki bir Filistinliyi de sandalyesini devirerek yere attı. İsrail askerinin fiziksel engelli Filistinliyi tekmelemeye çalıştığı da görüldü.

Bu duruma tepki gösteren ve müdahale etmeye çalışan Filistinlilere ise uyarı ateşi açıldı. Görüntülerin yayınlanmasının ardından Filistinliler ve İsrail insan hakları örgütleri tepki gösterdi.

İsrail basını, polisin olayla ilgili "soruşturma başlatıldığını yazdı. Bölgede ekim ayından bu yana yaşanan saldırı ve çatışmalarda 180'den fazla Filistinli ve 27 İsrailli hayatını kaybetti.

Sayfa Yükleniyor...