İstanbul'daki mafya hesaplaşması Dubai'ye sıçradı

Yeraltı dünyasında 2 yıl önce İstanbul'da başlayan hesaplaşma, peşpeşe cinayetlerle sürüyor. Dubai'de 9 kurşunla öldürülen İran asıllı Türk vatandaşının İstanbul'daki bir cinayetin faili olduğu öne sürüldü.

NTV Haber 16.05.2016 - 20:35

İstanbul'daki mafya hesaplaşması Dubai'ye sıçradı

Mafya hesaplaşması Dubai'ye sıçradı. İran asıllı bir Türk vatandaşı Dubai'de 9 kurşunla öldürüldü. Uluslararası bir uyuşturucu mafyası Türkiye'de zincirleme cinayetler işlemişti. Dubai'de öldürülen kişinin de mafya tetikçisi olduğu, İstanbul'da işlenen Arzu Şerif Zindaşti ve şoförü Devrim Öztunç cinayetlerinin faili olduğu öne sürüldü.

Arzu Şerif Zindaşti, yeraltı dünyasının tanıdığı isimlerden İran asıllı Naci Zindaşti'nin kızıydı. İddialara göre Naci Zindaşti uyuşturucu çetesinin mallarını ihbar edince mafyanın hedefi oldu. 2014'te Büyükçekmece'deki saldırıda kızı ve sürücüsü öldürüldü. Naci Zindaşti kızının cenazesinde, "Hedef bendim" dedi.

2 ay sonra bu kez aynı mafya hesaplaşmasında Ali Ekber Akgün öldürüldü. Akgün, Hollanda uyuşturucu pazarının önemli aktörlerinden biriydi. 9 saat sonra İstanbul'da çifte cinayet işlendi. Vedat Şahin ve koruması Nişantaşı'nda öldürüldü.

Mafya hesaplaşmasındaki son cinayet Dubai'de işlendi. İki suikastçi Zindaşti'nin kızını öldürdüğü iddia edilen kişiye Dubai marinasında kurşun yağdırdı.

Dubai polis şefi, Kolombiyalı ve Hint asıllı iki tetikçinin Kanada'ya kaçtığını açıkladı. Cinayetin Türkiye'de öldürülen Arzu Şerif Zindaşti olayıyla bağlantısı olduğunu söyledi.

Sayfa Yükleniyor...