'İsyan'a doğan bebek

Mısır'da "Arap Baharı"nın simgesi Tahrir Meydanı'nda bir milyondan fazla muhalif, Cumhurbaşkanı Mursi karşıtı gösteri yaptı. Mursi karşıtı hamile bir kadın ise, Tahrir'de bir kız çocuğu dünyaya getirdi. Tahrir'de dünyaya merhaba diyen bebeğe "Temerrud" yani "İsyan" ismi verildi.

01.07.2013 - 11:52

'İsyan'a doğan bebek

Mısır'da Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin istifa etmesi ve erken seçime gitmesi talebiyle ülke genelinde yapılan eylemlerde 7 kişi yaşamını yitirirken, 300'den fazla kişi de yaralandı.


Mısır'da "Arap Baharı"nın sembolü Tahrir Meydanı'nda ise sıradışı bir olay yaşandı. Cumhurbaşkanı Mursi karşıtı gösteriye katılan hamile bir kadın, Tahrir Meydanı'nda bir kız bebek dünyaya getirdi. Tahrir Meydanı'nda 1 milyondan fazla kişinin yer aldığı bir gösteride gözlerini dünyaya açan kız bebeğe "Temerrud" yeni "İsyan" ismi verildi.

TAHRİR'DE DOĞUM
Muhalif "Temerrud" hareketi, bebeğin doğduğu haberini kendi internet sitesinde yayınladı. Tahrir Meydanı'nda yaralılara yardım eden doktor Ayman Zain'in yardımıyla dünyaya gözlerini açan, minik Temerrud "Devrim Bebeği" olarak nitelendirildi.

"Temerrud" hareketinin internet sayfasındaki haberde, "Allah, Devrim bebeği Temerrud'a sağlıklı ve uzun bir ömür versin" denildi.

MURSİ'YE YARINA KADAR SÜRE
"Temerrud" hareketi bugün yayımladığı bir bildiride, Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye istifa ederek, erken seçim kararı alması için yarın akşam saat 18:00'e kadar süre verdiğini açıkladı. Mursi'nin istifa etmemesi halinde, devrimi tüm ülke geneline yayacakları tehdidinde bulunuldu.

22 MİLYON İMZA
"Temerrud" hareketi, Cumhurbaşkanı Mursi'nin istifa etmesi için 22 milyon imza toplamıştı.

'İKİNCİ DEVRİM OLMAYACAK'
Muhalefetin istifa etmesi için baskı yaptığı Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ise İngiliz Guardian gazatesine verdiği demeçte geri adım atmayacağını bir kez daha vurguladı. Mursi," Mısır'da ikinci bir devrim olmayacak" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...