Kaddafi bombardımana rağmen saldırıyor

Koalisyon güçlerinin başlattığı operasyona rağmen Kaddafi’ye bağlı güçler isyancıların elindeki misrata kentine girdi.

Haberler 20.03.2011 - 16:42

Kaddafi bombardımana rağmen saldırıyor

Batılı koalisyon güçleri dün akşam saatlerinden itibaren Libya’yı vuruyor. Kaddaf’ ise yaşanan bombardımana rağmen isyancılara karşı saldırılarına devem ediyor.

Kaddafi’ye bağlı güçler, tankların eşilğinde isyancıların elinde bulunan Misrata kentine girdi. Haber ajansları kentte çok sayıda ölü olduğunu söyledi.

Reuters haber ajansına konuşan kentteki muhaliflerden Abdül Basset, "muhaliflerle Kaddafi güçleri arasında çatışmalar var. Tankları kent merkezinde. O kadar çok kayıp var ki, saymaya imkan yok" dedi.

Bir başka görgü tanığı da, Kaddafi güçlerine bağlı keskin nişancıların bina üstlerinden ateş açtıklarını, sokağa çıkılamadığını söyledi.

Gelen haberlere göre, Kaddafi’ye ait botlar limanı ablukaya alarak kente yiyecek giriş-çıkışını engelliyor.

İSYANCILAR DA SALDIRIYA GEÇTİ
Diğer taraftan, koalisyon güçlerinin operasyonun ardından isyancılar da Kaddafi güçlerine karşı saldırıya geçti. Bingazi'de üslenen silahlı muhalif güçlerden bir grup, Ecdebiye kentine doğru ilerlemeye geçti.

Bingazi’de önceki gün ve dün yaşanan çatışmalarda ise 90'dan fazla kişinin öldüğü bildirildi. AFP haber ajansının muhabirlerine ve hastane kaynaklarına dayanarak verdiği haberde, muhaliflerin kalesi konumunda bulunan Bingazi'de Cuma akşamı ve Cumartesi günü şiddetli çatışmalar meydana geldi.

Sayfa Yükleniyor...