Kaddafi’den hostes kızlara Kur’an

Bu yıl içinde 4. kez İtalya’ya gelen Libya lideri Kaddafi, 500 hostes kızla buluştu. Kızları İslam’a çağıran Kaddafi, onlara Kur’an-ı Kerim hediye etti.

Haberler 30.08.2010 - 00:33

Kaddafi’den hostes kızlara Kur’an

İtalya’ya bir yıl içinde 4. ziyaretini yapan Libya lideri Muammer Kaddafi, Roma'ya dört uçakla geldi.

Uçaklarda Libyalı yetkililerin yanı sıra Kaddafi'nin konaklayacağı çadır, kadın korumaları, hizmetlileri, halk oyunları ekibi ve 30 Arap atı da yer aldı.

Kaddafi ilk iş olarak 500 hostes kızla buluştu. Libya Akademisi’nde kızlara seslenen Kaddafi, “'Sizleri İslam'a çağırıyorum. Müslüman olun. Hz. Muhammed son peygamberdir'' dediği öğrenildi.

Basına kapalı gerçekleştirilen toplantıda, Kaddafi kızların her birine Kur’an-ı Kerim hediye etti.

Toplantıya katılanlara 70’şer Euro para önerildiği iddia edildi.

19 yaşındaki Sara Perugini, Kaddafi'nin ''Müslüman olun. Hz. Muhammed son peygamberdir'' dediğini belirtti.

Erika adlı bir hostes kız ise Libya liderinin, ''İslam tüm Avrupa'nın dini haline gelmelidir'' dediğini aktardı.

Libya liderini ''etkileyici'' olarak niteleyen Erika isimli genç kız, ''Kaddafi son derece nazik davrandı. Bize Kur'an'ı anlattı. Her zaman olduğu gibi beni müthiş etkiledi'' dedi. Erika, ''Ben 2009'da Roma'daki buluşmaya da katılmıştım. Bugünkü buluşmaya katılanlar arasında Müslümanlığı benimsemiş üç kız da vardı'' diye konuştu.

Erika, Müslümanlığı benimsemiş olan üç kızın bugünkü buluşmada Kaddafi tarafından takdirle karşılandığını da kaydetti.

'TAM BİR SAÇMALIK'
Roma La Sapienza Üniversitesi'nde hukuk okuduğunu belirten bir genç kız ise içerde yaşananlara isyan ederek, ''Şoktayım. İnsanlara bu saçmalıkları dinlemek için para ödenmesi, inanılır şey değil. Bir daha böyle bir şeye katılmak istemiyorum'' dedi.

İsmini açıklamayan genç kız gazetecilere yaptığı açıklamada, ''Buluşmaya arkadaşlarımdan duyduğum bir haber üzerine katıldım. Bize İslam ve kadın konusunun ele alınacağı kültürel bir sohbet olacağından söz edilmişti. İçerde yaşananlar ise tam bir saçmalıktı" diye konuştu.

'LİBYALI ERKEKLERLE EVLENİN'
Genç kız, “İnsanlar içerde neler olup bittiğini bilmeli. Kaddafi'nin İtalya'ya gelip bizi İslam'ı benimsemeye, Libyalı erkeklerle evlenmemizi söylemeye hakkı yok. Ben içerde söylenenler karşısında doğrusu incindim'' dedi.

TIKLIM TIKLIM
Genç kız içeride uzun süre ayakta beklediklerini de belirterek, ''Bize hepimiz yerlerimize oturmadığımız sürece Kaddafi'nin salona gelmeyeceği söylendi. Oysa ayakta olmamızın tek bir nedeni vardı: İçerde herkese yetecek denli sandalye olmaması. İki arkadaşımız ayakta beklemekten fenalaştılar'' diye konuştu.

Kaddafi, 2009 Kasım'ında Roma'ya FAO zirvesi için geldiğinde de 200 hostes kızla bir araya gelmişti.

Yaşları 8-35 arasında değişen hostes kızlara 2009'da Kaddafi'yle randevuya katılma karşılığında kişi başına 50-75 Euro para ödenmişti.

Sayfa Yükleniyor...