Kadın kılığında cezaevinden kaçmaya çalışan çete lideri hücresinde ölü bulundu

Brezilya'da hapishaneden kadın kılığında kaçmaya çalışırken yakalanan çete lideri hücresinde ölü bulundu. Çete lideri Silva'nın intihar ettiği değerlendiriliyor.

ntv.com.tr 06.08.2019 - 17:16

Kadın kılığında cezaevinden kaçmaya çalışan çete lideri hücresinde ölü bulundu

Firar denemesinin başarısızlıkla sonuçlanması üzerine yüksek güvenlikli eyalet hapishanesine sevk edilen Clauvino da Silva hücresinde ölü bulundu. Silva’nın intihar ettiği düşünülüyor. 

Cezaevi yönetimi konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Gericino Hapishanesi'nde tutulan 42 yaşındaki Clauvino da Silva, cumartesi günü kızının getirdiği kadın kıyafetlerini giyerek firar etmeyi denemi ancak bu girişimi başarısızlıkla sonuçlanmıştı.

Silva, Rio de Janeiro eyaletindeki uyuşturucu trafiğini yöneten en güçlü suç örgütlerinden ‘Kırmızı Komut’un lider kadrosunda bulunuyordu.

Silikon kadın maskesi ve uzun siyah saçlı peruk da takan Silva, cezaevinden kaçmaya çalıştığı sırada polislerce yakalanmıştı. 

Rio de Janeiro eyaletindeki uyuşturucu trafiğini yöneten en güçlü suç örgütlerinden "Kırmızı Komut"un elebaşı kadrosundaki isimlerden birisi olan Silva'nın, firar girişiminin başarısızlıkla neticelenmesinin ardından yüksek güvenlikli eyalet hapishanesine sevk edildiği belirtilmişti.

Sayfa Yükleniyor...